Filenin Sultanları Yarı Finalde

Milli gururumuz, Filenin Sultanları lakaplı kadın voleybol takımımız Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı finale yükseldi. Çeyrek finalde karşılaştığı Polonya’yı 3 – 0 ile geçen takımımız yarın İtalya ile yarı final mücadelesinde karşı karşıya gelecek.

Polonya Karşımızda Tutunamadı

Dün akşam oynanan çeyrek final mücadelesinde Polonya karşısında ilk iki set oldukça zorlandı milli takım ama yine de set vermedi. Üçüncü sette ise oyunun tek hakimi olan Filenin Sultanları 25 – 18 galip gelerek 3 – 0 ile yarı finale yükseldi. İlk seti 25 – 23 alan A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız ikinci seti de 25 – 22 kazanmayı başardı.

Polonya oldukça zorlu bir rakipti ve final adaylarından da biriydi. A grubunda yer alan takım 5 maç sonunda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak çıkmıştı üst tura. Gruptaki tek mağlubiyetinin Sırbistan karşısında almıştı Polonya milli takımı. Son 16’da Almanya ile eşleşen Polonya takımı çok çekişmeli setlere sahne olan son 16 mücadelesini 3 – 0 ile geçti. Almanya karşısında ilk seti 25 – 22 alan Polonya ikinci seti 25- 20, 3. seti ise 26 – 24 kazanarak çeyrek finale çıktı.

Filenin Sultanları ise C grubunu 5’te 5 yaparak lider bitirmişti. C grubunda Almanya, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan ve Yunanistan ile mücadele etmişti milli takımımız ve Çek Cumhuriyeti karşısındaki oyunu ile de aslında oldukça eleştiri almıştı Filenin Sultanları. Son 16 turunda Belçika ile eşleşen Filenin Sultanları beklenenden daha fazla zorlanmış ve Belçika’ya set vermişti. İlk seti 25- 22 alan millilerimiz ikinci seti 25 – 16 kaybetti. Üçüncü sette toparlanan kızlarımız 25- 15 ile setlerde 2 – 1 öne geçti. Çok çekişmeli geçen dördüncü seti ise 32 – 30 kazanmayı başaran Filenin Sultanları çeyrek finalde Polonya’nın rakibi olmuştu ve dün oynanan maçta da Polonya’yı geçerek yarı finale çıktı milli takım.

Filenin sultanları

Filenin Sultanları 1 Numara

Filenin Sultanlarının yarın yarı final mücadelesinde karşı karşıya geleceği İtalya ise Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda B grubunda yer aldı. Tıpkı bizim gibi ve diğer iki yarı finalist takım olan Sırbistan ve Hollanda gibi onlar da grup maçlarını firesiz geçip beşte beş yaparak üst tura çıktılar. Son 16 turunda İspanya ile karşılaşan İtalya set vermedi ve 25 – 23, 25 – 22, 25 – 19’luk setlerle İspanya’yı 3 – 0 yenerek çeyrek finale çıktı. Çeyrek finalde Fransa ile eşleşen İtalya, 2. set hariç hiç zorlanmadı. Fransa’yı ilk sette 14, üçüncü sette ise 13 sayıda tutan İtalya ikinci seti de 27 – 25 kazanarak yarı finalde Filenin Sultanlarına rakip oldu.

Filenin Sultanları şu anda Dünya sıralamasında 1 numarada yer alıyorlar ve bu turnuvanın iki büyük favorisinden biri milli takım.