Ferdi Kadıoğlu Devleri Peşine Taktı

Fenerbahçe’de bu sezon Portekizli teknik adam Jorge Jesus’un sol bek olarak oynattığı Ferdi Kadıoğlu, performansı ile Avrupalı gözlemcileri peşine taktı. Hem savunmada hem de hücumda çok iyi bir performans ortaya koyan oyuncu ayrıca milli takım formasını da sırtına geçirdi ve oradaki performansı ile de dikkatleri üzerine çekti. Sarı lacivertli kulüp Ferdi Kadıoğlu’nu göndermeyi düşünmemekle birlikte kabul edebileceği teklif sınırını da 20 milyon avronun üzeri olarak belirledi.

Ferdi Kadıoğlu

Milli Takımda Da Sol Bek

Milli takımımızın Letonya ve Galler maçları için aday kadroya bek olarak davet edilen genç oyuncu Letonya önünde ilk 11’de sahaya çıktı ve çok başarılı bir oyun ortaya koydu. Maçta bir de gol atan oyuncunun bu golü VAR incelmesinin ardından gol pozisyonundan önce faul olduğu gerekçesi ile iptal edilmiş olsa da yine de Ferdi’nin o pozisyondaki aksiyonları büyük beğeni topladı. Topu kazanan sonra da rakibinin eksilterek ceza sahasına giren oyuncu harika bir plase ile ağları bulmuştu. Gol, her ne kadar geçerlilik kazanmamış olsa da maçı izleyen gözlemcilere kendisi hakkında o pozisyonda çok önemli doneler sundu genç oyuncu.

Milli oyuncunun 3 – 2 kazanılan Letonya maçının ardından yarın akşam sahamızda oynayacağımız Galler maçına da yine ilk 11’de başlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca o maçta da yine Avrupa’nın önemli takımlarının gözlemcileri tarafından izlenecek. Alınan bilgilere göre gözlemcilerin maçtaki tek odak noktaları genç bek oyuncusu olacak. Bu noktada Jorge Jesus‘a da bir parantez açmak gerekiyor. Sezonun sona ermesi ile birlikte Fenerbahçe’den ayrılan tecrübeli teknik adam geride bir Türkiye Kupası, her ne kadar şampiyon olunamamış olsa da toplanan yüksek puan ve bir de Ferdi Kadıoğlu ile Arda Güler gibi iki önemli değer bıraktı. Taraftarların bir kısmı tecrübeli hocanın derbilerdeki kötü performansı nedeni ile gitmesini doğru bulsa da sarı lacivertli taraftarların bir bölümü de Jorge Jesus’un kazandırdıklarını ön plana çıkartarak Portekizli çalıştırıcının takımda tutulması gerektiğini savundular ve hala da sosyal medyada bu tartışmalar devem etmekte. Şu bir gerçek ki Ferdi Kadıoğlu üzerinde Jorge Jesus’un ciddi bir emeği var.

Ferdi Kadıoğlu Kimdir?

Futbola Hollanda’da başlayan çift pasaportlu oyuncu Hollanda doğumlu. 7 Ekim 1999 yılında doğan oyuncu 23 yaşında. Futbol kariyerine ESA’da başlayan oyuncu sonrasında NEC altyapısına geçmişti. NEJ’in ardından NEJ Nijmegen’e geçen oyuncu o dönemler bir hücum oyuncusuydu. 2018 yılının yaz ayında yüksek sayılabilecek bir bedelle 1.5 milyon avroya geleceğe yatırım olarak Fenerbahçe kadrosuna katılan oyuncu son iki sezonda savunmada bek bölgesinde kullanılmaya başlandı ve bu durum oyuncunun kısa sürede büyük bir aşama kaydetmesini sağladı. Piyasa değeri 15 milyon avro olarak tahmin edilen Ferdi’nin gelecekte daha da değerli olacağı düşünülüyor.