Enes Ünal Gol Krallığı Yarışında

Bursaspor alt yapısından çıktıktan sonra Süper Lig’de fazla oynamadan Avrupa’ya transfer olmuştu o dönemin genç golcüsü Enes Ünal. Manchester City tarafından geleceğe yatırım olarak bonservisi alınan genç oyuncu sonrasında Belçika ligine kiralanmıştı. O sezonun ilk devresini Belçika’da kiralık olarak geçiren Enes Ünal beklenildiği kadar forma giyemeyince sezonun ikinci yarısında Hollanda alt ligi takımlarından Twente’ye kiralandı. Burada çok başarılı bir sezonu geride bırakan Enes Ünal bu performansının ardından Villarel tarafından satın alındı. Böylece Manchester City, 3 milyon avro vererek kadrosuna kattığı Enes Ünal’ı sadece 2 sene sonra aldığının neredeyse beş katına, 14 milyon avroya sattı.

Villareal’de de fazla süre bulamayan Enes Ünal önce Levante’ye sonra da Real Valladolid’e kiralandı. Bu iki kiralık döneminin ardından artık iyice uyum sağladı Enes Ünal İspanya ligine. 2020 21 sezonunun başında ise Getafe takımı tam 9 milyon avro bedelle kulüp tarihinin en yüksek bonservislerinden birini ödeyerek kadrosuna kattı Enes Ünal’ı. Getafa dönemi Enes Ünal için nihayet istikrarın ve alt yapıdan çıktığı dönemki gibi golcü kimliğine geri dönüşünün adı oldu adeta.

Enes Ünal Getafe’nin Her Şeyi

Enes Ünal Getafe ile kendini buldu desek yeridir. Getafe’de çok huzurlu olduğunu her fırsatta dile getiren Enes bunu sahaya da yansıtmayı başardı. Bu sezon Getafe‘de üçüncü yılını geçiren Enes zaman zaman takım kaptanı olarak da sahaya çıkmaya başladı artık. Takımında 10 numaralı formayı giyen oyuncu aynı zamanda tehlikeli noktalardaki serbest buruşları ve penaltıları da kullanıyor. 2020 21 futbol sezonunda La Liga’da 28 maça çıkan oyuncu yalnızca 4 gol atıp 2 de asist yapabilmişti. Geçen sezon, yani 2021 22 futbol sezonunda ise Enes nihayet beklenen çıkışı gerçekleştirdi ve 37 lig maçında 16 gol atıp 1 de asist yaptı. Bu sene ise devam eden ligde 26 maçta 13 gol atıp 3 de asiste imza attı milli oyuncumuz. La Liga‘da gol krallığı yarışında şu anda ikinci sırada olan Enes piyasa değerini de oldukça artırmış durumda.

Enes Ünal

Milli Takım Kapıları da Açıldı

Getafe’deki başarılı performansı sayesinde milli takımda da ilk 11 kapıları açıldı Enes Ünal’a. Enes uzun süredir zaten milli takım havuzunda olan bir isimdi ve zaman zaman forma buluyordu, ancak bulduğu sürelerde de ekleştiler alıyordu Enes. Son iki senede özgüvenini de fazlasıyla geri kazanan oyuncunun yarın akşam oynanacak olan Ermenistan maçında da sahaya ilk 11’de çıkması bekleniyor. Türkiye kadrosundaki forvetler arasında bu sene en çok maça çıkan ve en fazla gol atan oyuncu konumunda Enes. Zaten oyuncunun kendisi de artık milli formayı fazlasıyla istiyor. Sanırım artık milli takım için net bir santrafor sahip diyeceğiz Enes sayesinde.