Çankaya Belediyesi’nden Örnek Uygulama

Çankaya Belediyesi Pandemi Döneminde Spora Verdiği Önemi ve Desteği Devam Ettiriyor

Özellikle takım sporlarının ana branşları olan Futbol ve Basketbolda büyük kulüpler bile korona virüs pandemisinin ardından gerek ekonomik gerekse sağlık açısından büyük zorluklar yaşarken, amatör spor branşlarında ise bu sorunlar en derinden hissediliyor.

Çankaya Belediyesi olarak, imkânlarımız ölçüsünde özellikle böylesine zor bir süreçten geçerken daima amatör kulüplerimizin ve sporcularımızın yanınızda olacağız.” sözleri ile halka umut verdi Alper Taşdelen.

Bazı sporcuların aylarca maaşını bile alamadığı dönemde Çankaya Belediyesi birçok Belediye ve tüzel kişiliğe örnek olacak bir davranış sergiledi.

Çankaya Belediyesi, korona virüs salgının ülkemize geldiği Mart 2020’den bu yana birçok alanda varlıklarını sürdürmeye çalışan 35 farklı kulübe 192 bin 500 lira maddi destek ve malzeme yardımında bulundu.

Sosyal belediyecilik anlayışını layıkıyla yerine getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen alanında bu zorlu süreçte spora destek sağlayarak önemli bir örnek oldu.

Korona virüs salgını döneminde gerek maddi gerekse manevi her türlü yardım için taşın altına elini koyan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu Çankaya Belediyesi’nin spor için yaptığı yatırımlardan dolayı çok müteşekkir olduğunu belirtti ve amatör spor kulüplerinin taleplerini Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e iletti.

Alper Taşdelen “Çankaya Belediyesi Olarak, İmkânlarımız Ölçüsünde Özellikle Böylesine Zor Bir Süreçten Geçerken Daima Amatör Kulüplerimizin ve Sporcularımızın Yanınızda Olacağız”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen “Bir kenti sağlıklı kılan unsurların başında kentlilerin spor alışkanlarının olması geliyor. Biz Çankayalıların spor yapması ve özellikle genç nesillerin spora teşvik edilmesi için özel çaba sarf ediyoruz.

Yaz Okullarımızdan spor temalı parklarımıza, destek verdiğimiz spor organizasyonlarından bizzat parçamız olan ve hem ilçemize hem ülkemize sayısız başarı ve madalya kazandıran Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’ne bu alanda elimizden gelen desteği veriyoruz. Bu desteğin amatör kulüplere de yaygınlaştırılması çok önemli.

Çankaya Belediyesi olarak, imkânlarımız ölçüsünde özellikle böylesine zor bir süreçten geçerken daima amatör kulüplerimizin ve sporcularımızın yanınızda olacağız.” sözleri ile ellerinden gelen tüm imkanlarla spora desteğe devam edeceklerini belirtti.