Arda Güler Real Madrid’de

Fenerbahçe ve Türk futbolunun genç yıldızı Arda Güler resmen dünyanın en büyük takımlarından Real Madrid’in futbolcusu oldu. Real Madrid, bu transfer için sarı lacivertli kulübe net 20 milyon avro bonservis bedeli ödeyecek. Bunun haricinde genç oyuncu için ayrıca 10 milyon avro tutarında bir de bonus maddeleri mevcut sözleşmede.

Arda Güler

Arda Güler Herkesi Peşine Taktı

Genç yıldız Arda Güler, sarı lacivertli kulüpte A takım seviyesinde forma şansı bulduğu andan itibaren Avrupa’nın önemli takımlarının dikkatini çekmeyi başarmıştı. Genç oyuncu için İspanyol, İngiliz, İtalyan kulüpleri dönem dönem socutlarını gönderip oyuncuyu izletti. Türkiye A Milli Futbol Takımı’na da seçilen genç yıldız milli takım ile de son zamanlarda başarılı performanslar ortaya koyuyordu. Özellikle de 2024 Avrupa Şampiyonası elem grupları maçında Galler karşısında attığı nefis gol bir kez daha tüm gözlerin Arda Güler’e çevrilmesine neden olmuştu.

Fenerbahçe de bu süreçte genç yıldızı elinde tutabilmek için uğraştı aslında ama Arda Güler’in sözleşmesindeki çıkış maddesi sarı lacivertli kulübün elini kolunu bağlayan bir durumdu. Buna rağmen genç yıldız çıkış maddesini yok sayarak kendisini almak isteyen kulübün sarı lacivertli takımı tatmin edecek bir teklif vermesi gerektiğini söylemiş ancak bununla birlikte kulüpten ayrılacağını sarı lacivertli takımın yöneticilerine iletmişti.

Sezon boyunca Jorge Jesus ile yıldızı pek barışmadı aslında genç oyuncunun. Sezonun ilk devresinde sarı lacivertli taraftarın baskısına rağmen Portekizli tecrübeli çalıştırıcı Arda Güler’i oynatmamak konusunda direndi. Genç oyuncunun fiziki durumundan memnun olmayan Jorge Jesus sezonun ilk yarısı boyunca genç oyuncunun fiziğini geliştirmesi gerektiğini söyledi basın toplantılarında. Ancak buna karşılık Jorge Jesus’un pek de tutmadığı Arda Güler sezonun ikinci yarısından itibaren Avrupa devleri ile anılmaya başlandı. İngiltere’den Newcastle United, İtalya’dan Milan ve Napoli, İspanya’dan ise Barcelona, Atletico Madrid ve Real Madrid oyuncu ile ciddi şekilde ilgilenmeye başladı. Bu takımlar haricinde Hollanda’dan Ajax ve Fransa’dan da Monaco yine Arda Güler’i isteyen takımlardı.

Sezonun sona ermesi ile birlikte Arda Güler için sarı lacivertli kulübe resmi teklifler gelmeye başladı. Sonuç olarak artık bonservis ücreti belli olan ve sözleşmesinde çıkış maddesi de olduğu için Fenerbahçe’nin çok da teklif seçme şansı olmayan bir durumda Arda Güler’in formasını giyeceği takım genç oyuncunun tercihine kalmıştı. Arda Güler de tercihini İspanyol devinden yana kullandı.

Sözleşme 6 Yıllık Olacak

İspanyol devi Real Madrid, 18 yaşındaki Arda Güler ile 6 yıllık bir sözleşmeye imza atacak. Ailesi ile birlikte imza törenine katılacak milli oyuncu Arda Güler. Arda Güler’in Real Madrid‘den 6 yıl için ne kadar cüret alacağı açıklanmazken Real Madrid’in ezeli rakibi Barcelona’nın da oyuncuya resmi teklifte bulunduğu ama Arda’nın tercihinin Real Madrid’den yana kullandığı öğrenildi. Arda, imza sonrası takımının yeni sezon hazırlıklarına katılacak direkt olarak.