Arda Güler İmzayı Attı

Türk futbolunun son yıllarda çıkardığı en büyük yıldız olan Arda Güler, düzenlenen bir tören ile kendisini Real Madridli yapan sözleşmesi imzaladı. Real Madrid ile genç yıldız Arda arasındaki sözleşme 6 yıllık olarak yapıldı.

Arda Güler, Ailesi İle Birlikte Katıldı

İspanya’ya aile ile birlikte gitmişti genç yıldız Arda. Real Madrid, yeni transferi Arda’yı çok şık bir törenle basına tanıttı. Törende Arda Güler’in annesi oğlunun hemen yanında oturdu. İmza öncesinde Arda’nın gollerini ve maçlardaki şık hareketlerinin gösteren bir video yayımlandı. Bu video sırasında Arda Güler’in annesinin duygulanıp ağladığı ve bu sırada Arda Gülerin de annesine sarıldığı görüldü.

Arda Güler’in annesi ile yaşadığı duygusal anlar sosyal medyada defalarca paylaşıldı ve büyük ses getirdi. Transfer sürecinde sözleşmesinde serbest kalma maddesi olmasına rağmen kulübü Fenerbahçe‘yi tatmin edecek bir teklif yapılmasını ve çıkış maddesine başvurulmamasını menajeri aracılığı ile kendisi ile ilgilenen kulüplerden talep eden Arda Güler’in bu tavrının ardından imza töreninde annesi ile yaşadığı duygusal anlar da taraflı tarafsız pek çok futbolsever tarafından büyük övgü ile karşılandı ve oyuncunun vefasına vurgu yapıldı.

Real Madrid kulübü, Barcelona’nın da ciddi şekilde ilgilendiği Arda Güler için Fenerbahçe kulübüne 20 milyon avro ödemeyi kabul etti. Ayrıca satım sözleşmesinde 10 milyon avroluk da bonus maddesi olduğu söylenirken bu bonus maddesinin detayları henüz spor kamuoyu ile paylaşılmadı. Arda Güler’in Real Madrid’de 24 numaralı formayı giyeceği de basınla paylaşıldı ve genç oyuncu 24 numaralı forması ise basına poz verdi.

Arda Güler’in imza töreni Fenerbahçeli futbolcular tarafından da izlendi. Arda ile altyapıda birlikte forma giyen genç oyunculardan bazılarının duygulandığı ve hatta ağladıkları gözlendi. 6 yıllık resmi sözleşmeye imza atan ve yeni formasını sırtına geçiren Arda Güler, Real Madrid kampına katıldı ve yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Arda Güler

Fenerbahçe Transferde Atağa Kalkacak

Genç yıldızını Real Madrid’e kaptıran sarı lacivertli kulüp bu transferden net 20 milyon avro gelir elde etti ki bonuslarla bu gelir 30 milyon avroya kadar da çıkabilir. Diğer yandan altyapından çıktığından beri Fenerbahçe’nin efsane oyuncusu Alex de Souza ile kıyaslanan ve yeni Alex denilen Arda Güler, transferi ile arkasında büyük de bir boşluk bıraktı.

Fenerbahçe’nin Arda Güler yerine bir 10 numara alıp almayacağı ise merak konusu. Aslında genç yıldızdan gelen 20 milyon avro ile birlikte sarı lacivertli kulüpte yeni sezon için yeterli transfer bütçesi oluşmuş durumda fakat bu transferlerin nerelere olacağı İsmail Kartal’ın oynatmak isteyeceği formasyona göre değişecek. Edinilen bilgiye göre İsmail Kartal, 10 numaralı bir sistemi demode buluyor ve ayrıca takımını da çift forvet oynatmak istiyor. Dolayısı ile Fenerbahçe’de genç yıldızın boşluğunu doldurması için bir 10 numara transferi pek de beklenmiyor.