Ankaragücü Ömer Erdoğan İle Çıkışa Geçti

Süper Lig’e bu sene tekrar yükselen Ankara’nın köklü kulübü Ankaragücü, 2022 23 futbol sezonuna çok kötü başlamış ve ligin dibine inmişti.

Ankaragücü ve Ömer Erdoğan

Teknik direktörü o dönem Mustafa Dalcı olan takım aslında hazırlık maçlarında ciddi umut vermiş ve ligin renkli takımlarından biri olacağı izlenimini yaratmıştı. Ancak ligin başlamasıyla ile birlikte hazırlık maçlarındaki görüntü ile hiç uyuşmayan bir Ankaragücü izledi futbolseverler. Hazıklık maçlarında kolay pozisyona girip kolay skor bulan bir takım görünümünde olan sarı lacivertliler, ligin başlamasıyla birlikte gol sıkıntısı çeken, üretemeyen bir takıma dönüştüler. Üstelik hazırlık maçlarındaki kolay gol yeme problemi ise lig maçlarında aynen devam ediyordu. Ankaragücü takımı kısa süre sonra hoca değişikliğine gitti ve Ömer Erdoğan’ı takımın başına getirdi.

Ankaragücü

Ömer Erdoğan aslında 2022 23 futbol sezonu öncesinde Kayserispor takımı ile prensip anlaşmasına varmıştı. Ancak bu anlaşma resmi imzaya dönüşemedi. Kayserispor takımı 2022 23 futbol sezonuna transfer tahtası kapalı olarak başlayacaktı ancak bunun çözülme ihtimali vardı. Ömer Erdoğan’a bu sorunun çözümü konusunda garanti verilemeyince başarılı çalıştırıcı Kayserispor ile resmi sözleşme imzalamaktan vazgeçti. Zira genç teknik adamın 2021 22 futbol sezonunun sonunda Hatayspor’dan ayrılma nedeni de bütçede küçülmeye gidilecek olmasıydı. Kayserispor takımı, Ömer Erdoğan ile anlaşma sağlayamayınca onun yerine Çağdaş Atan’ı takımın başına getirdi. Ömer Hoca ise 2022 23 futbol sezonuna boşta olarak girdi.

Ankaragücü takımındaki kötü gidişin ardından Mustafa Dalcı ile yollarını ayıran yönetim ilk tercih olarak Ömer Erdoğan’a gitti. Ömer Hoca, Ankaragücü takımının başına geçer geçmez takımda olumlu bir hava esmeye başladı. İlk olarak takımın kolay gol yemesi konusunu ele alan Ömer Erdoğan bu sorunu çözmeyi başardı ve sonrasında da Ankaragücü takımı puan kazanmaya başladı. Puansız ayrıldığı maçlarda dahi oynattığı oyunla taraftardan tam not alan Ömer Erdoğan kısa sürede tüm camianın güveni ve sevgisini kazandı. Takımı kısa sürede toparlayan Ömer Hoca ile birlikte Ankaragücü düşme hattından kurtuldu. Bu hafta Konyaspor deplasmanında alınan galibiyetle birlikte sezon başında hedeflenen orta sıralara çıkıldı. Şimdi ise Ankaragücü takımının yeni hedefi ligi ilk 10 sırada bitirebilmek. Ankaragücü takımı şu an 11. sırada ve 22 puana sahip.

İlhan Palut’un Arkasından Pişman Olacak Gibiler

Konyaspor takımı ise sezona harika girmiş, herkesin takdirinin kazanmıştı. O dönem takımın teknik direktörü olan İlhan Palut’a övgüler yağıyordu ama son haftalarda üretmekte ve gol bulmakta ciddi sıkıntılar yaşamaya başlamıştı Konyaspor takımı. Ve kimilerine göre biraz erken olan bir karar sonucunda İlhan Plut ile yolları ayırdı Konyaspor takımı. İlhan Palut yerine Aleksandar Stanojevic ile anlaşan takım yeni hocasıyla çıktığı ilk maçta kendi sahasında mağlup oldu. Bu Konyaspor’un üst üste ikinci yenilgisi oldu aynı zamanda.