Ankara Voleybolunda Derbiler Haftası

Başkent Ankara, birçok farklı spor dalında bünyesinde bulundurduğu kulüplerle ülke sporuna ve gençlerine imkanlar sağlıyor.

Ankara’nın bu imkanları sağladığı en önemli spor dallarından biri ise şüphesiz voleybol. Ülkemizde her ne kadar en çok ilgiyle takip edilen spor dalı futbol da olsa voleybol, gerek kulüpler gerekse milli takımlar bazında Türkiye’nin açık ara en başarılı olduğu takım sporu.

Özellikle kadınlar voleybolda Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı ya da diğer bir ifadeyle Potanın Perileri, küçükten büyüğe herkesin sevgilisi.

Öte yandan Potanın Efeleri de zaman zaman gösterdikleri başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar.

Hem kadınlarda hem erkeklerde bu kadar başarıyla süregiden bir spor olan voleybol, Ankara’da da ilgiyle ve heyecanla takip edilen bir spor.

Ankara’nın özellikle erkek voleybolundaki temsilcileri ise oldukça güçlüler. Gelin Ankara’da voleybolun genel hatlarına ve takımlarımızın son durumlarına bir göz atalım.

Erkek Voleybolda Ankara Takımları Zirvede

Türkiye’de erkek voleybolunun en üst düzey ligi olan AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 21 haftalık süreç geride kaldı.

Bu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 21. Haftanın en heyecanlı karşılaşması ise bir Ankara derbisi idi. Bu sezon gösterdikleri performanslarla ligin zirvelerinde yer alan iki takımımız Halkbank Erkek Voleybol Takımı ve Ziraat Bankkart Erkek Voleybol Takımı, 26 Şubat Cumartesi saatler 15:00’ı gösterdiğinde karşı karşıya gelmişlerdi.

Ankara’daki seyirciler için Cumartesi gününü unutulmaz kılan bu mücadelede kazanan taraf, hali hazırda AXA Sigorta Efeler Ligi’nin lideri olan Halkbank oldu.

Ziraat Bankkart’ın ev sahipliğini yaptığı maçın ilk setini Halkbank, 18 – 25 ile geçti. İkinci seti de 19 – 25 kazanan deplasman ekibine üçüncü sette 25 – 18 ile karşılık veren Ziraat Bankkart sonunu getiremedi.

Halkbank oyuna ağırlığını koyarak üçüncü seti ve maçı kazanmasını bildi.

Bu sonuçların ardından Halkbank, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde liderliğini korurken, galibiyet sayısını 21’e çıkardı ve yoluna namağlup devam etti.

Diğer tarafta Ziraat Bankkart ise bu sezonki 5’inci mağlubiyetini aldı ve üçüncü sırada konumlandı.

Sultanlar Liginde Derbiyi Kazanan PTT Oldu

Başkent Ankara’yı Misli.com Sultanlar Ligi’nde temsil eden Karayolları ve PTT, 21’inci haftada karşı karşıya geldiler.

Misli.com Sultanlar Ligi’nde geride bıraktığımız 20 maçta sadece 3 galibiyet alabilen ve ligin en alt sırasındaki Yeşilyurt’un üstünde konumlanan Karayolları, 21’inci haftayı da mutsuz kapattı.

27 Şubat Pazar Günü saat 16:30’da Ankara’daki 630 seyircinin önünde başlayan derbi maçta kazanan takım, maç öncesinde de favori gösterilen PTT oldu.

Buna karşın PTT’nin galibiyeti hiç kolay gelmedi. Heyecan fırtınasında geçen ilk seti 27 – 25 kazanan PTT, ikinci sette ise 25 – 22 üstünlük kurdu. Üçüncü set ile birlikte Karayolları geri dönüşünü başlattı ve 18 – 25 ile setlerdeki durumu 2 – 1 yaptı.

Maçın dördüncü setini de 22 – 25 kazanan Karayolları, maçı tie-break setine götürdü. Başa baş geçen ve nefes kesen tie break setinde kazanan ise PTT oldu.