ANKARA TEMSİLCİSİ YARI FİNALDE

İçinde bulunduğumuz sezon itibariyle hentbol Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final kapsamında yapılan mücadeleden evinde İstanbul temsilcisi Üsküdar Belediyespor ile yem işemeyen ve berabere kalan Ankara temsilcisi Yenimahalle Belediye Spor Kulübü yapılan rövanş mücadelesinde rakibine 28-29 mağlup etmeyi başararak bir üst Tura yani yarı finale yükselme başarısı gösterdi.

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Çamlıca Spor kompleksinde oynanan Türkiye Kupası çeyrek final rövanş karşılaşmasına Kalede Fatma, NurCeren, İlayda, Beyza, Bilge, Hanna ve Fatma 7’lisi ile çıktı.

KARŞILAŞMADAN DETAYLAR

İlk karşılaşmada olduğu gibi Çok çekişmeli başlayan rövanş karşılaşmasının ilk yarısında Üsküdar Belediye Spor Kulübü’nün bulmuş olduğu Göllere aynı şekilde karşılık vermeyi Başaran Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü ekibinin bir an olsun ensesinden düşmeyerek ilk devrenin sonunda soyunma odasına yalnızca bir sayı farkla 14-13 geride gitti.

Karşılaşmada ikinci yarıya iyi bir şekilde başlamış olan Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü iyi savunma yaparken aynı zamanda hücumda da karşılaşmanın liderliğini eline alarak konuk olduğu Üsküdar Belediyesi spor kulübünü 28-29 mağlup etmeyi başararak adını yarı finale yazdırmış oldu.

Yetenekli oyuncuların Nurceren ve bilginin Art arda koli çevirmiş olduğu pozisyonlar sonrasında oyunu domine eden Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü karşılaşmada iki devrede de Kaleci Fatma’nın göstermiş olduğu harika performans sonrasında alkışları topladı.

Ağrı Dağı’nda yapmış olduğu harika kurtarışlar sonrasında takım arkadaşlarına büyük bir motivasyon kaynağı olan Fatma Ay Babur, takımı Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nün yarı finale adını yazdırmasındaki en önemli oyunculardan biri oldu.

TAKIM İSTATİSTİKLERİ VE GOLLER

Ankara temsilcisi Yenimahalle Belediyesi spor kulübünün çeyrek final rövanş karşılaşmasında Bilge 8 kez rakip fileleri havalandırırken Nurceren ve Hanna mürekkep fileleri tam 5 kez havalandırdı. Fatma’nın e İlayda’nın bir kez ağlarla buluştu kurmuş olduğu pozisyonların ardından Beyza 2 Buse 3 Gülcan ise 4 kez rakip fileleri Havalandıran oyuncular oldular.

Çeyrek final karşılaşmasını kazanarak adını yarı finale yazdıran Ankara temsilcisi Kastamonu Belediyesi ve Yalıkavak Spor Kulübü arasında oynanacak karşılaşma Sonunda kazanan takım ile yarı final mücadelesi oynayacak.