Ankara Kulüpleri Hüsrana Uğradı

Ankara, başkent olmasının yanı sıra spor kültürü oldukça iyi bir şehir ve Ankaralı vatandaşlar birçok farklı branşta mücadele eden temsilcilerini tutkuyla desteklemeye devam ediyorlar. Bu hafta futbolda Milli Takım arası verildiği için Eryaman Stadyumu boş kaldı ancak diğer spor dallarındaki Başkent temsilcileri için mesai devam etti. Bununla birlikte basketbolda Türk Telekom, voleyboldaysa Mert Grup Sigorta haftayı mağlubiyetle kapatarak Ankaralı taraftarlarını üzmekten kurtulamadılar.

Türk Telekom’dan Silik Görüntü

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi ve ULEB Avrupa Kupası’nda Ankara’yı temsil eden Türk Telekom, hafta içi Trento’yu devirdikten sonra Türkiye Ligi’ne geri dönüş yaptı ve Semt77 Yalovaspor’a konuk oldu.

Yalova’da oynanan maçı Ankaralı sporseverler ekranlarından takip ettiler ancak bu maçı takip etmek yerine çok daha başka bir aktiviteyi yapmış olsalar haksız sayılmazlardı. Zira Türk Telekom tüm maç boyunca Semt77 Yalovaspor’un sert savunmasına çarptı ve sahadan çok can sıkıcı bir mağlubiyetle ayrıldı.

İlk yarısında Yalova temsilcisinin şahane bir savunma performansı gösterdiği maçta Türk Telekom adına aleyhe yazılan 12 sayılık bir fark vardı. Son çeyreğe kadar Semt77 Yalovaspor’un hükümranlığında geçen maçta son dakikalarda Jared Terrell ile üst üste üçlükler bulan Türk Telekom geri dönmek istedi ancak ev sahibi ekip bu duruma müsaade etmedi.

72-68 sonuçla biten maçla birlikte Türk Telekom bu sezon 14’üncü mağlubiyetinin üzüntüsünü yaşadı. Ankaralı sporseverler ise bir iyi bir kötü takımlarının bu durumuna alışkın oldukları için tesellide zorlanmadılar.

Mert Grup Sigorta Tosladı

Ankara’nın kadın voleybolundaki temsilcilerinden biri olan Mert Grup Sigorta, 26 Mart Cumartesi günü Başkent Voleybol Salonu’nda Fenerbahçe Opet takımını misafir etti.

Türkiye’nin en güçlü ekiplerinden biri olan ve ekol olarak gösterilen rakibini ağırladığı maçta bu güce karşı koymak konusunda oldukça zorlanan Mert Grup Sigorta için maç ne yazık ki hüsranla sonuçlandı.

25’inci hafta müsabakasında oynanan maçta 19-25, 11-25 ve 17-25’lik skorlarla rakibine boyun eğen Mert Grup Sigorta, rakibinin 21’inci galibiyetini almasına engel olamadı. Mert Grup Sigorta ise bu mağlubiyetle birlikte bu sezonki 15’inci mağlubiyetini almış oldu.

Play-Off hedefiyle mücadele ettiği ligde hüsrana uğramaktan kurtulamayan Mert Grup Sigorta için işler artık çok daha zor olacak.

Ankaralı sporseverler Türk Telekom’u ekranlarından, Mert Grup Sigorta’yı da tribünlerden desteklediler ancak bu hafta onlar için pek iyi geçmedi. Bununla birlikte bir diğer Ankara temsilcisi olan ve yine Mert Grup Sigorta gibi Sultanlar Ligi’nde mücadele eden PTT’nin de maçının oynandığını ve 3-0’lık galibiyetle sonuçlandığını bilenler için bir teselli imkânı doğdu.

Ankara’da her hafta bir başka spor etkinliğiyle vakitlerini geçiren vatandaşlar hafta sonunda da Eryaman Stadyumu’nda oynanacak maçlarda yerlerini almak için biletlerini şimdiden satın alıyorlar.