Ankara Keçiörengücü’nün Şubat Mesaisi

Sezona kötü bir başlangıç yapsa da ilk devrenin son haftalarına doğru performansını yükselten Ankara Keçiörengücü ligin ikinci yarısına da iyi bir giriş yaptı ve oynadığı 3 maçtan 7 puan toplamayı başardı. Bu sayede en azından küme düşme hattıyla arasındaki puan farkını bir miktar açma fırsatını yakalayan Ankara Keçiörengücü, Şubat ayında 4 maça çıkacak ve bu maçlarda orta sıralardaki yerini sağlamlaştırmayı hedefleyecek.

Yükselen Vites

İlker Püren yönetiminde başladığı 2021/2022 sezonunda alınan kötü sonuçlar nedeniyle bir dönem son sıraya kadar gerileyen Ankara Keçiörengücü, teknik direktör değişikliğine gidip Taner Taşkın’ı göreve getirdikten sonra yükselişe geçmeyi başardı.

Başkent temsilcisi, ligin ilk devresini Ankara Derbisinde karşı karşıya geldiği Ankaragücü karşısında aldığı mağlubiyet ile 16’ıncı sırada kapatsa da ligin ikinci yarısında oynadığı 3 maçta topladığı 7 puan sayesinde 11’inci sıraya kadar tırmanmayı bildi.

Formunu yakalayarak 15 günlük araya giren Ankara temsilcisi, Şubat ayına denk gelen 26’ıncı haftayı bay geçeceği için bu ay 4 maça çıkacak. Aradan dönüşte ligin iddialı ekiplerinden Samsunspor’u konuk ederek sahneye çıkacak olan Ankara Keçiörengücü, dış sahada 2-0 mağlup olduğu rakibini bu sefer alt etmeyi hedefliyor.

Bu maçtan 1 hafta sonra bir diğer Karadeniz temsilcisi Boluspor’a konuk olacak olan Ankara Keçiörengücü, bu sezon hayal kırıklığı yaşayan rakibi karşısında alacağı bir galibiyetle birlikte Boluspor’u zor duruma sokabileceği gibi kendisi de hedeflerini tekrar gözden geçirebilir.

Milli araya göre düzenlendiği için sıkışık bir hale gelen takvim nedeniyle Boluspor maçından sadece 4 gün sonra ilk yarıda oynadığı maçta mağlup olarak büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı Balıkesirspor’u Ankara’da konuk edecek olan Ankara Keçiörengücü, küme düşmesine kesin gözüyle bakılan rakibi karşısında bir sürprize daha yer vermemek isteyecektir.

Dinlenme Şansı

Ankara Keçiörengücü adına Şubat ayındaki en büyük avantaj ise TFF 1.Lig kuralları gereği her hafta bir takımın bay geçtiği takvimin çok sıkıştığı bir dönemde bay geçilecek haftanın gelmesi olacak.

26’ıncı hafta müsabakalarının oynandığı dönemde maç yapmayacağı için diğer rakipleri gibi 3 günde bir maç yapmak zorunda kalmayacak olan Başkent Temsilcisi, 10 günlük bir dinlenme fırsatı yakaladıktan sonra 26 Şubat günü oynayacağı Tuzlaspor maçı ile birlikte Şubat ayını tamamlayacak.

Ankara Keçiörengücü için kritik olan nokta ise takımın Şubat ayında karşılaşacağı bu 4 rakip ile ligin ilk devresinde oynadığı maçların tamamında sahadan mağlup ayrılan taraf olması gibi gözüküyor.

Teknik Direktör Taner Taşkın, takımını bu anlamda motive etmek için önemli bir avantaj da yakalayabilir ancak futbol böyle motivasyonların zaman zaman takımların asıl amaçlarını unuttuğu ve bu nedenle sahadan kötü sonuçlarla ayrıldığı pek çok ana sahne olmuş bir spor.

Başkent ekibi için artık tek hedef bulunan yeri sağlamlaştırmak olacak.