Ankara Keçiörengücü Yükselişte

3 sezondan beri mücadele ettiği TFF 1.Lig’de bu sezonun başlarında oldukça zorlu dönemler geçiren ve küme düşme hattıyla arasındaki bağlantıyı bir türlü koparamayan Ankara Keçiörengücü, ligin ikinci yarısına oldukça iyi bir giriş yaptı. İlk devrenin son maçında bir diğer Başkent temsilcisi Ankaragücü’ne mağlup olarak küme düşme hattının bir sıra üstüne kadar gerileyen Ankara Keçiörengücü, ligin ikinci devresinde oynadığı maçlarda aldığı başarılı sonuçlarla birlikte 11’inci sıraya kadar yükselmenin mutluluğunu yaşayarak 15 günlük araya girdi.

Sürprizlerin Takımı

2021/2022 sezonunda TFF 1.Lig mücadelesine İlker Püren ile giren Ankara Keçiörengücü, oynanan maçlarda gelen kötü sonuçlar neticesinde teknik direktör değişikliğine gitmiş ve Taner Taşkın ile el sıkışmıştı.

Başkent temsilcisi, Taner Taşkın yönetiminde oldukça iyi işler çıkarmayı başarmış ve ligin en iddialı takımlarına çelme takmıştı. İstanbulspor’u ve Ümraniyespor’u 3-2’lik skorlarla geçerek sürprizlere imza atan Ankara Keçiörengücü, ligin son haftasında oynadığı Ankaragücü maçı öncesinde de 5 maçlık bir yenilmezlik serisi yakalamayı başarmış ancak güçlü rakibine yenilerek ligin ilk devresinde finali kötü yapmıştı.

Ligin ikinci yarısına İzmir’de Altınordu deplasmanında başlayan Ankara Keçiörengücü, 10 Ocak 2022 tarihinde oynanan maçta 2 kere geriye düşmesine rağmen 75 ve 77’de üst üste bulduğu gollerle birlikte sahadan 3-2 galip ayrıldı ve lige oldukça iyi bir şekilde moral bularak girmeyi başardı.

Bu maçtan 4 gün sonra kendi sahasında ligin en dişli ekiplerinden birisi olan Eyüpspor’u konuk eden Ankara Keçiörengücü için iç sahada oynanan bu maçtan çıkarılan 1 puan oldukça olumlu karşılanırken, en büyük sürpriz ise lige verilen 15 günlük aradan önce oynanan son maçta Adanaspor karşısında yapıldı.

Adanaspor gibi ligin en formda ekiplerinden birisine konuk olduğu maçta attığı tek golle sahadan 1-0 galip ayrılmayı başaran Ankara Keçiörengücü, Adana temsilcisinin uzun süredir devam eden serilerini sona erdirirken, kendisi de iki tatil arası oynanan 3 maçtan 7 puan toplayarak oldukça iyi bir iş çıkardı ve 15 günlük araya küme düşme hattından uzaklaşmanın moraliyle girdi.

Ligin Formülü

Ankara Keçiörengücü için çok kötü geçen bir ilk devreden sonra böylesine bir yükseliş yakalamış olmak oldukça değerli olacaktır. Başkent temsilcisi, 5 maçlık bir yenilmezlik serisi yakaladıktan sonra aldığı Ankaragücü mağlubiyetiyle bir anda tekrar kendisini küme düşme hattının yakınlarında bulmanın hayal kırıklığını kısa bir süre içerisinde üstünden atmış gibi görünüyor.

Oynadığı 3 maçta birbirinden zorlu 3 rakip karşısında toplanan 7 puan Ankara Keçiörengücü’nü bir anda orta sıralara kadar fırlatırken, bu durumun devamının gelmemesi adına da hiçbir sebep yok. Başkent temsilcisi Taner Taşkın gibi oldukça potansiyelli bir teknik direktöre sahip ve bu teknik direktöre sahip olmanın nimetlerini de uzun bir süredir futbolundaki gelişimle hissediyor.