Ankara Keçiörengücü Kocaelispor’a Konuk Oluyor

TFF 1.Lig’de haftalar geçtikçe ligin her bölgesinde rekabet artıyor ve Ankara Keçiörengücü de son haftalarda gösterdiği başarılı performansla bu rekabetin ortaklarından biri olmaya devam ediyor. Ligin ikinci yarısında oynadığı maçların hiçbirinde mağlup olmayan Ankara temsilcisi, ligin 28’inci haftasını açan maçta teknik direktör değişikliğine gittikten sonra yükselişe geçen Kocaelispor’a konuk oluyor.

Sıralamalar

Sezonun ilk yarısında oldukça sıkıntılı dönemler geçiren Ankara Keçiörengücü, TFF 1.Lig’in ilk devresini de küme düşme hattında kapatmıştı.

Ancak ara transfer dönemini iyi geçirmeyi bilen ve bu sayede kadrosunu güçlendiren Başkent temsilcisi, ikinci yarıda oynadığı maçlarda bambaşka bir takım hüviyetine büründü ve orta sıralara kadar tırmandı.

Son 7 maçının hiçbirini kaybetmeyen ve bu maçlardan 4 galibiyet 3 beraberlik çıkartarak 15 puan toplamayı başaran Ankara Keçiörengücü, artık orta sıralara demir atmış bir takım. Bununla birlikte ligin orta sıralarında puan farkı yok denecek kadar az ve 28’inci haftada her şeyin yolunda gitmesi durumunda Ankara Keçiörengücü’nün Play-Off potasına kadar yaklaşma şansı dahi bulunuyor.

Pek tabii ilk olarak Ankara Keçiörengücü’nün üstüne düşeni yapması gerekiyor. TFF 1.Lig’de 28’inci haftayı açan maçta Kocaelispor’a konuk olan Başkent temsilcisini oldukça zorlu bir maç bekliyor olacak.

Teknik direktör değişikliğine gittikten sonra toparlanmayı başaran Kocaelispor, küme düşme hattından çıktı ve orta alt sıralara kadar tırmandı.

Maç Öncesi

İki takımın da 28’inci haftanın açılış maçını oldukça önemsediğini belirtmekte fayda var ve takımlar bu bağlamda pek de haksız sayılmazlar.

Ankara Keçiörengücü özelinde bu maçtan alınacak bir galibiyet üst sıralara daha da yaklaşmanın kilidini açan 3 puan anlamına gelebilir. Aynı şekilde takım 7 haftadır kaybetmiyor ve bu seri ne kadar daha sürdürülebilirse sonraki maçlara da o kadar güvenle bakılmasını sağlayacak.

Kocaelispor için maçtan çıkacak 3 puanın sıralamada olumlu anlamda bir değişiklik yaratamayacağını da belirtmek gerek. Zira Kocaeli temsilcisinin kendisinden bir sıra üstte yer alan Gençlerbirliği ile arasında 4 puanlık bir fark bulunuyor.

Ancak küme düşme hattının kırılganlığını hissetmek istemeyen Kocaelispor da Ankara Keçiörengücü’nü ağırladığı maçtan galibiyetle ayrılmak isteyecektir.

Maç öncesi Ankara Keçiörengücü 34 puanla 12’inci sırada yer alıyor. 8’inci sırada yer alan Manisa FK’nın 36 puanı olduğu düşünüldüğünde 3 puanın bir takımı 3-4 sıra yukarıya atabilmesinin mümkün olduğu bir döneme girildiği söylenebilir.

Ev sahibi Kocaelispor ise 29 puana sahip ve 14’üncü sırada yer alıyor. Bununla birlikte sezonun ilk yarısında Ankara’da oynanan maçtan galip ayrılan taraf 1-0’lık skorla Kocaelispor olmuştu.

İki takımı karşı karşıya getirecek olan haftanın açılış maçı 4 Mart 2022 günü saat 20’de başlayacak. Ankara Keçiörengücü’nün bir galibiyetle birlikte Play-Off hesapları yapabilecek bir takım haline geleceği düşünülürse heyecan da had safhada olacaktır.