Ahmet Çakar Galatasaray’ı Kızdırdı

Eski futbol hakemi ve şimdinin futbol yorumcusu Ahmet Çakar, konuğu olduğu televizyon programındaki sözleri ile Galatasaraylıları kızdırdı. Her zaman sivri söylemleri ile dikkat çeken yorumcu bu kez Galatasaray’ın kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu ve Galatasaray’ın yeni transferlerinden W. Zaha ile ilgili olarak bir iddia ortaya attı. Ortaya atılan iddia kısa sürede ses getirirken sosyal medyada Galatasaray taraftarlarının yoğun bir tepkisi oldu bu iddialara karşı. Sarı kırmızılı kulüp de bir açıklama yayımladı.

Ahmet Çakar Ne Dedi?

Eski hakem ve şimdinin yorumcusu Ahmet Çakar, katıldığı bir canlı yayında sosyal medyada gördüğünü iddia ettiği bir duyumu paylaştı. Sözlerine ”Ben sosyal medyanın yalancısıyım.” diye başlayan Ahmet Çakar, Galatasaray antrenmanında çok ciddi bir kavga yaşandığını söyledi. Galatasaray’ın yeni transferi W. Zaha ile Galatasaray’ın kaptanlarından biri olan geçen sezonun yıldızlarından Kerem Aktürkoğlu arasında yaşandığı iddia edilen kavga sonrası W. Zaha’nın Kerem’e yumruk attığını ve Kerem’in yüzünün kanadığını iddia etti.

Ahmet Çakar, sözlerini bunlarla sonlandırmadı ve Kerem Aktürkoğlu ile ilgili yakışıksız bir yorumda bulunarak ”Kerem yumruk yemeye alışkın zaten” benzeri bir ifade kullandı. Bu sözleri ile Fatih Terim döneminde yaşanan ve üstelik de maç sırasında olan bir kavgaya gönderme yapmıştı eski hakem. Bir maç sırasında şu an Sevilla forması giyen Brezilyalı stoper Marcao ile Kerem Aktükroğlu tartışmış, devamında iki oyuncu birbirlerinin üzerine yürümüş, Marcao Kerem’e vurmuş ve kırmızı kart görmüştü.

Bu olaydan sonra Marcao süresiz olarak kadro dışı bırakılırken olay günlerce Türk spor basınında manşetleri süslemişti. Devamında Marcao ve Kerem barışmış, Brezilyalı stoper de affedilmişti. Geçen sezonun başında ise 13 milyon avro bedelle İspanya’ya transfer oldu Brezilyalı Marcao.

Ahmet Çakar

Galatasaray Kulübünden Açıklama Geldi

Ahmet Çakar’ın iddiaları ve yorumlarının ardından sosyal medyada Galatasaray taraftarlarının eski hakeme çok yoğun tepkileri oldu. Galatasaray kulübü de bu yaşananlara sessiz kalmadı ve resmi bir açıklama yayımladı. Ahmet Çakar ‘a yönelik sert ifadelerin yer aldığı açıklamada ayrıca hem eski hakem hem program hem de kanal için hukuki sürecin başlatıldığı duyuruldu. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şöyleydi;

Zorunlu açıklama

Galatasaray Spor Kulübü’ne mesnetsizce saldırmayı alışkanlık haline getiren medya şovmeni Ahmet Çakar’ın Beyaz TV’deki 4 Eylül 2023 tarihli “Derin Futbol” programında başta kaptanımız olmak üzere sporcularımızı hedef alan sözleri üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Bahsi geçen şahıs, ilgili program yöneticisi ve Kanal yönetimiyle ilgili hukuki süreç başlatılmış, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu nezdinde gerekli şikayetler yapılmıştır. Beyaz TV kanalının Galatasaray Spor Kulübü’nün gerçekleştireceği tüm organizasyonlara girişleri yasaklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü

Sarı kırmızılı takımın resmi açıklaması sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı ve Galatasaray taraftarlarında da ciddi bir etkileşim aldı.