Ziraat Türkiye Kupası Son 16 – 2. Bölüm

Ziraat Türkiye Kupası’nda 5. tur maçları tamamlandı ve son 16 turuna kalan takımların tamamı belli oldu. Sitemizdeki ilk yazıda son 16 turundaki 8 takımı mercek altına almıştı, o yazının devamında bu kez geri kalan 8 takımı değerlendiriyoruz.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Büyükler Yola Devam Ediyor

Fenerbahçe: Portekizli teknik adam Jorge Jesus önderliğinde üç kupada da yoluna devam ediyor sarı lacivertli ekip. Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16 turuna kadar çok da fazla zorlanmadan geldi Fenerbahçe takımı. Sarı lacivertliler şüphesiz ki kupanın en büyük favorilerinden biri ve Jorge Jesus, geniş kadroyu iyi bir rotasyonla oynatan bir hoca. Fenerbahçe’nin tek handikabı belki de üç kulvarda ilerlerken Ziraat Türkiye kupasının en kolay vazgeçilebilir hedef gibi durması.

Ziraat Türkiye

Galatasaray: Galatasaray bu sene Avrupa’da olmadığından hem ligde hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda zafere ulaşmak istiyor. Bunu yapabilecek kalitede bir kadrosu var sarı kırmızılı takımın. Kupanın tartışmasız şekilde en büyük favorilerinden biri Galatasaray ve son 16 turunu da geçip çeyrek finale adını yazdıracaktır.

Gaziantepspor: Erol Bulut önderliğinde takım ligde çok istikrarsız bir performans sergiliyor. Kupada şimdiye kadar başarılı olsalar da açıkçası onların çeyrek finale yükselmesine çok da ihtimal verilmiyor. Tabii eşleşmede karşılarına hangi takımın geleceği de çok önemli bu noktada.

Karagümrük: İtalyan teknik adam Pirlo’nun çalıştırdığı Karagümrük’ün temel hedefi Ziraat Türkiye Kupası değil elbette. Çünkü ligde bir türlü istediği istikrarı yakalayamadı Karagümrük takımı. Onların önceliği lig olacaktır bu sebeple son 16 turuna kalmış olsa da Karagümrük bu noktada onları çekecek olan takım için şanslı bir kura diyebiliriz rahatlıkla.

Kayserispor: Sezona transfer tahtası kapalı olarak ve küme düşecek yorumları altında başlayan Kayserispor, genç teknik adam Çağdaş Atan önderliğinde harika bir sezon ilk yarısı yaşadı. Bu başarılı istikrarı Ziraat Türkiye Kupası’na da taşımayı başardı sarı kırmızılı ekip. Son 16 turunda da hayli iddialı konumdalar çünkü ligde de gayet iyi durumdalar.

Konyaspor: İlhan Palut önderliğindeki takım ligin en iyi takımlarından biri. Zor gol yiyen, az pozisyon bulsa da verimliliği yüksek olan bir takım Konyaspor takımı. Son 16 turunun da iddialı ekiplerinden biri Konyaspor ve çeyrek finalde muhtemelen onları göreceğiz yine.

Sivasspor: Rıza Çalımbay önderliğindeki takım üç kulvarda yoluna devam ediyor olsa da ligde kötü durumdalar ve bu sebeple Türkiye Kupası’nın çok da önemsemeyeceklerdir. Dolayısıyla son 16 turundan öteye geçmesini beklenmiyor kimse Sivasspor’un.

TFF 1. Lig’den Bir Temsilci

Rizespor: Bülent Korkmaz önderliğindeki takım hücumda biraz daha verimli olabilse şu an belki de TFF 1. Lig’de liderdi. Kupada da iyi giden takım yine de son 16 turundan öteye geçemeyecek ve asıl odağı olan lige dönecektir.