Üç Büyüklerde Transfer Gündemi

Takımlar yeni sezon hazırlıklarına yavaş yavaş başlarken üç büyüklerde transfer çalışmaları son sürat devam ediyor. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarları takımlarından artık transferleri tamamlamalarını bekliyorlar ama şimdiye kadar üç büyüklerde sadece Fenerbahçe transferde taraftarlarını mutlu edecek gelişmelere imza attı.

üç büyüklerde

Üç Büyüklerde Biten Transferler

Üç büyüklerde transferin en hızlı takıma Fenerbahçe oldu şimdiye kadar. Sezona diğer iki büyük takım olan Beşiktaş ve Galatasaray’a kıyasla dezavantajlı başlamıştı aslında sarı lacivertli ekip. Zira Galatasaray Okan Buruk ile, Beşiktaş ise Şenol Güneş ile yeni sezonda da devam ederken Fenerbahçe Portekizli teknik adam Jorge Jesus ile yollarını ayırmıştı geride bıraktığımız 2022 – 2023 futbol sezonu sonunda. Teknik adam sorununu çözmeden önce transfere girişti Fenerbahçe takımı ve Rangers2ın geçen sezon Avrupa Ligi’ne damga vuran ve Uefa Avrupa Ligi’nde sezonun 11’ine seçilen Ryan Kent ile transfere başladı Fenerbahçe.

Bu transfer sonrasında ise ikinci transferini dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko ile yapan sarı lacivertli kulüp sonrasında ise hoca sorununu çözdü ve eski teknik direktörü İsmail Kartal’ı takımın başına getirdi.

Galatasaray ise şu ana kadar sadece Kaan Ayhan’ı kadrosuna katabildi. Üç büyüklerde sessiz kalan takım ise Beşiktaş oldu. Siyah beyazlı kulüp şu ana kadar herhangi bir ismi kadrosuna katmadı.

Gündemdeki İsimler

Üç büyüklerde transfer çalışmaları devam etmekte. Özellikle de Galatasaray’da pek çok isim gündeme geliyor ama henüz resmi bir imza atılmadı.

Beşiktaş: Transferde en sessiz kulüp Beşiktaş ve bu durum siyah beyazlı taraftarların da tepkisini çekmiş durumda. Siyah beyazlı takımda gündemde olan isimler var ama bilinen bir görüşme ya da teklif yok. Oysaki Beşiktaş geçen sezon transferi en çabuk bitiren takımdı ve bu yönüyle de büyük övgü almıştı Beşiktaş takımı. Bu sene ise bunun tam tersi bir durum söz konusu.

Fenerbahçe: Sarı lacivertli kulüp transfer yukarıda da bahsettiğimiz üzere çok hızlı girmişti. İki resmi imza attıran takım sonrasında ise tamamen teknik adam konusunda odaklanmıştı. İsmail kartal ile anlaşmaya vararak teknik adam sorununu çözen takım şimdi yeniden transfere çevirdi rotasını. Yakında İsmail Kartal’ın listesi doğrultusunda yeni transfer hamleleri bekleniyor Fenerbahçe’den.

Galatasaray: Galatasaray gece Mauro Icardi haberleri ile uyuyup sabah Mauro Icardi haberleri ile uyanır oldu. Sarı kırmızılı camiada herkes Arjantinli yıldız ve kulübü Paris Saint Germain ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanmasını bekliyor.

Arjantinli yıldızdan başka sarı kırmızılı kulübün sol bek arayışı da devam ediyor. Diğer yandan Paris Saint Germain ile devam eden transfer görüşmelerinin tek öznesi Mauro Icardi değil. Galatasaray takımı ayrıca Fransız kulübünün bir diğer Arjantinli yıldızı Paredes ile de ilgileniyor. Üç büyüklerde en hareketli gündeme sahip olan takım olan Galatasaray’da önümüzdeki günlerde ciddi bir hareketlilik bekleniyor transferde.