Türk Telekom Basketbol Takımı 2022 – 2023 Sezonuna En İyi Şekilde Hazırlanıyor

Basketbol; ülkemizde bilhassa son yıllarda daha da popüler hale geldi. Hem 12 Dev Adam olarak bilinen Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın hem de Anadolu Efes’in elde etmiş olduğu başarılar; halkın basketbol ile daha çok ilgilenmesine vesile oldu. Bilhassa Anadolu Efes’in üst üste iki sezon THY Euroleague şampiyonu olması; Türk basketbol tarihine damga vuran olaylardan birisidir.

Ankara; futbol, basketbol, voleybol ve daha birçok kategoride farklı kulüplere sahiptir. Onlardan birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Türk Telekom Basketbol Takımı! Gelin, bu takımın 2022 – 2023 sezonu öncesindeki son durumuna yakından bakalım!

Başkent Ekibi Ligi İyi Bir Yerde Bitirecek

Türk Telekom; 2022 – 2023 sezonunda ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek. Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, Galatasaray NEF, Tofaş, Frutti Extra Bursaspor, Darüşşafaka, Büyükçekmece Basketbol ve daha birçok güçlü kulübün yer aldığı bu ligde elinden geleni yapmaktan başka bir düşünmeyen Türk Telekom; önümüzdeki sezona çok hırslı ve istekli bir şekilde hazırlanıyor.

Türk Telekom’u önümüzdeki sezon Erdem Can çalıştıracak. Ankara ekibi; deneyimli antrenör Erdem Can eşliğinde yeni sezon hazırlıklarını devam ettiriyor. Bilhassa teknik ve taktiğe dayalı antrenmanlar gerçekleştiriliyor. Takım; yeni sezona her geçen gün daha hazır hale geliyor. Türk Telekom; birçok otoriteye göre 2022 – 2023 sezonunun favorisi değil! Ancak, Ankara ekibi; 2022 – 2023 sezonunun sürpriz kulübü olabilir.

Türk Telekom Transferde Doğru Adımlar Atıyor

Türk Telekom; bir yandan yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da transfer çalışmalarına devam ediyor. Ankara ekibi; yeni sezon öncesinde kadrosunu güçlendirmek adına elinden geleni yapıyor. Her ne kadar diğer ING Basketbol Süper Ligi takımları kadar bütçesi olmasa da transferde mütevazi adımlar atıyor.

Türk Telekom; son olarak geçtiğimiz sezon Unicaja Malaga forması giyen Axel Bouteille’yi kadrosuna kattı. Axel Bouteille; 14 Şubat 1995 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kısa forvet veya üç numara olarak da tabir edilen pozisyonda oynar. 2.01 boyundadır. Fransız oyuncu; 2013 – 2014 sezonundan bu yana profesyonel kariyerine devam ediyor. Bu süreçte birçok farklı kulüpte forma giydi. İki sezonluk Unicaja macerasının ardından kendisini Türk Telekom’da buldu. Oyuncunun Ankara ekibinde neler yapacağı merakla bekleniyor.

Türk Telekom

Ankara Yenimahalle Belediyespor Avrupa’da Mücadele Etmeye Hazırlanıyor

Ankara; daha önce de ifade ettiğimiz gibi çok sayıda spor kulübüne ev sahipliği yapıyor. Ankara’yı hem erkeklerde hem de kadınlarda birçok farklı kulübün en iyi şekilde temsil ettiğini söylemek mümkün! O kulüplerden birisi de Ankara Yenimahalle Belediyespor! Bu kulüp; Ankara’yı hentbolda temsil ediyor. Önümüzdeki sezon Kadınlar EHF Avrupa Kupası’nda mücadele edecek.

Ankara Yenimahalle Belediyespor; bu organizasyonda ikinci turdan itibaren yer alacak. İkinci turdaki rakibi İtalya’nın Jomi Salemo ekibi oldu.