Süper Lig 4 Şubat Maçları

Spor Toto Süper Lig son yılların en yoğun takvimini yaşıyor. Henüz 22. haftada yaşananların etkisi devam ederken 4 Şubat Cumartesi günü üç maçla birlikte 23. hafta start alıyor. 22. haftayı bay geçen Beşiktaş, bugün Sivasspor deplasmanına konuk olurken Ankaragücü takımı evinde Karagümrük’ü, Antalyaspor ise Gaziantep FK’yi ağırlıyor.

4 Şubat

4 Şubat Programı

Ankaragücü – Karagümrük: Ankaragücü takımı 22. haftayı bay geçen takım olmuştu, konuk ekip Karagümrük ise zorlu bir Beşiktaş maçından 1 puan çıkarmayı başarmıştı. Ankaragücü, Ömer Erdoğan sonrası evinde iyi bir takım olsa da Andrea Pirlo’nun öğrencileri sezon başındaki kötü performanslarını geride bırakıp form tutmayı başardılar. O sebeple bu maç her sonuca açık gibi görünüyor.

Antalyaspor – Gaziantep FK: Nuri Şahin ile inişli çıkışlı bir grafik çizen Antalyaspor profil olarak kendisine çok benzeyen Gaziantep FK ile karşılaşıyor. İki takım da tam bir orta sıra takımı görünümünde. Elbette ki Antalyaspor’un ev sahibi olma avantajı mevcut. Geçen hafta Antalyaspor takımı Trabzon deplasmanından 2 0 mağlubiyetle dönerken Gaziantep ise evinde Hatayspor’u 4 1 ile geçmişti. Antalyaspor yine de ev sahibi avantaj ile 1 0 önde görünüyor.

Sivasspor – Beşiktaş: Beşiktaş takımı geçen hafta Karagümrük’e karşı 2 puan bıraktı. Bu hafta da çok zorlu bir sahada Sivasspor’un rakibi olacak siyah beyazlılar. Beşiktaş bu maçta Sivasspor kadar saha zemini ile de mücadele etmek zorunda çünkü Sivas’ın zemini ne yazık ki ligimizin en kötü zeminlerinden bir tanesi. Ligde artık son 15 haftaya girildiği ve Galatasaray ile Fenerbahçe’nin de yüksek formu düşünüldüğünde Beşiktaş’ın puan kaybetme gibi bir şansı bulunmuyor. Rakip ve zemin ne olursa olsun eğer şampiyonluk istiyorsa her maçı kazanmak zorunda siyah beyazlı camia. Sivasspor ise kümede kalma mücadelesi veriyor ve son haftalarda da formdalar. Üç ihtimalli bir maç.

Haftayı Bay Geçen Takım

Süper Lig’de 23. haftayı bay geçecek takım Medipol Başakşehir FK. Bilindiği üzere bu sene Spor Toto Süper Lig’de 19 takım yer alıyor. Takım sayısının tek olması sebebiyle her hafta bir takım o haftayı maç yapmadan yani bay geçiyor. Geride kalan 22. haftanın bay geçen takımı Ankaragücü olmuştu, bu hafta ise Başakşehir takımı maç yapmayıp dinlenme fırsatı bulacak. Tabii bu durum aslında puan tablosuna bakan bir futbolsever için de ciddi bir kafa karışıklığı yaratıyor. 23. haftanın oynandığı ligde, bu haftanın sonunda hiçbir takım 23. maçına çıkmış olamayacak örneğin, çünkü her takım ligin ilk devresinde bir haftayı bay geçti. Bununla birlikte 23. hafta tamamlandığında bazı takımların 22 bazı takımların ise 21 maçı olacak ve bu durum sezonun son haftası olan 37. haftaya kadar devam edecek. 37. hafta sonunda her takımın maç sayısı 36 olarak eşitlenmiş olacak.