Süper Lig 29 Ocak Programı

Süper Lig’in 21. haftası 20 Ocak tarihinde birbirinden çekişmeli üç önemli maça sahne olacak. Açılışı İstanbulspor ve Kayserispor yaparken şampiyonluk adayları ise aynı saatte sahaya çıkacaklar.

29 Ocak Açılış Maçı

29 ocak Pazar gününü açılış maçı İstanbulspor ile Kayserispor arasında oynanacak. İstanbul’da oynanacak maçı başmala saati 13.30. Maçın orta hakemi Murat Erdoğan olurken Murat Erdoğan’ın yardımcılıklarını Kemal Yılmaz ve Özgür Ertem yapacak. Maçın dördüncü hakemi Ömer Faruk Turtay ve VAR hakemi ise Koray Gencerler olacak.

Kayserispor bu senenin flaş takımlarından bir tanesi. Sezona, transfer tahtası kapalı olduğu için, transfer yapmadan giren Kayserispor öcnelikle teknik adam Ömer Erdoğan ile prensip anlaşmasına varmış ancak Ömer Erdoğan’ın transfer yapılamayacak olmasını kabule etmemesi nedeniyle bu anlaşma resmiyet kazanamamış ve bunun üzerine Kayserispor takımı da Çağdaş Atan’ı takımın başına getirmiş. Çağdaş Atan önderliğinde beklentilerin çok üzerine çıkan Kayserispor takımı, küme düşebilir denilirken düşme korkusunu hiç yaşamayıp üst sıraları zorlayan bir ekip haline büründü.

Ev sahibi İstanbulspor ise seneler sonra yükseldiği Süper Lig’de çok zor günler geçiriyor. Maç kazanmakta bir hayli zorlanan takım düşme hattında yer alıyor ve her iki takımın son durumları düşünüldüğünde de bu maçın mutlak favorisi konuk ekip Kayserispor olarak gözüküyor.

29 Ocak

Fenerbahçe Ve Başakşehir Bu Hafta Ev Sahibi

Şampiyonluğun iki önemli adayı Başakşehir ve Fenerbahçe takımları 29 0cak Pazar günü kapanış maçlarında rakiplerini İstanbul’da ağırlıyorlar. Lider Galatasaray’ı takibini sürdürmek iki takımdan Başakşehir, Konyaspor’u konuk ederken Fenerbahçe ise yine bir İstanbul takımı olan Kasımpaşa takımını ağırlayacak. Bu maç aslında bir derbi ama ülkemizde derbi daha çok büyük takımların arasındaki maçları ifade eden bir kelime olarak algılanıyor. Oysaki derbi aynı şehrin iki takımı arasındaki mücadeleyi ifade eder.

Kasımpaşa ligde oldukça zor günler geçiriyor. Uzun süredir maç kazanamayan takım düşme hattına kadar indi. Ve artık Kasımpaşa için yavaş yavaş geri sayım başlıyor. Selçuk İnan’ın çalıştırdığı Kasımpaşa takımı oyunu ile beğeni toplasa da sonuca gitmeyi bir türlü başaramıyor. Bu akşam da Fenerbahçe takımı maçın mutlak favorisi konumunda. Seyirci etkisi de düşünüldüğünde Fenerbahçe geceyi 3 puanla noktalayacak ve lider Galatasaray’ı takibine devam edecektir.

Başakşehir takımı da sahasında çalkantılı bir dönemden geçen Konyaspor’u ağırlıyor. Konyaspor takımı 2022 23 futbol sezonuna çok iyi başlamıştı aslında ama devamında üst üste puan kayıpları geldi ve sonunda da İlhan Palut ile Konyaspor’un yolları ayrıldı. Yeni teknik direktörü ile henüz uyum evresinde olan Konyaspor, kadro kalitesi olarak ligin iyi takımlarından biri olsa da bu çalkantılı dönemde Başakşehir için bir anlamda şans oldu Konyaspor ile karşılaşacak olmak. Maçın favorisi ev sahibi Başakşehir olarak gösteriliyor.

29 Ocak’ta oynanacak bu üç maçla Süper Lig 21. haftası kapanacak.