Şenol Güneş İstifa Etti

Beşiktaş’ta gündeme bomba gibi düşen bir gelişme yaşandı ve tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile yollar ayrıldı. Bu sezona fena başlamayan siyah beyazlı takım Trabzonspor derbisinin kaybetmiş ve Adana Demirspor deplasmanında da 4 – 2 mağlup olmuştu. Bununla birlikte ayrılığı getiren asıl olay ise Lugano maçı oldu. Siyah beyazlı takım sahasında oynadığı maçta Lugano önünde 2 – 0 öne geçmesine rağmen son 10 dakikada yediği gollerle sahadan 3 – 2 mağlup ayrıldı.

Şenol Güneş Açıklaması

Beşiktaş’ta 5 Ekim akşamında oynanan Lugano maçının ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Şenol Güneş üzgün olduklarını belirtip yaşanılanları bir travma olarak adlandırmıştı ancak istifadan bahsetmemişti tecrübeli hoca. Diğer yandan Beşiktaş tribünler maç sonunda hem Şenol Güneş’in hem de yönetimin istifasını istemişti. Şenol Güneş de maç sonu basın toplantısında taraftarın tepkisinde haklı olduğunu belirtmekle yetinmişti.

Dün Beşiktaş Kulübünden yapılan açıklama şöyleydi;

”Lugano maçının ardından bir araya geldiği Başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye, Beşiktaşımızın menfaatleri doğrultusunda bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu, Kulübümüzün ve takımımızın önünü açmak adına alınacak her türlü karara saygı duyacağını ifade eden Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, bugün itibarıyla görevinden ayrılmıştır.”

Bu açıklamanın ardından tecrübeli teknik adam sabah antrenmanına çıkmazken takımı antrenmanda yardımcı hocalardan biri olan Burak Yılmaz çalıştırdı. Beşiktaş Lugano önünde son 10 dakikasına 2 – 0 önde gerdiği maçı 10 dakikada üst süte yediği 3 golle kaybetmiş ve bu mağlubiyetin ardından da Uefa Avrupa Konferans Ligi’nde 1 puanda kalarak gruptan çıkma şansını zora sokmuştu.

Şenol Güneş

Yeni Hoca Kim Olacak

Beşiktaş‘ta Şenol Hoca’dan doğan boşluğu hangi ismin kapatacağı ise istifanın hemen ardından konuşulan en büyük mesele oldu. Yönetimde bu konuda fikir ayrılıkları olduğu öğrenildi. Bazı yöneticiler takımın sezon sonuna kadar Burak Yılmaz ile devam etmesi gerektiği yönünde. Burak Yılmaz futbolculuk döneminin sonlarında Hollanda liginde hem oyuncu hem de hoca olarak görev yapmış ve Şenol Hoca’nın Beşiktaş’ın başına geçmesinin ardından da onun teknik ekibine katılmıştı. Yeterli tecrübeye sahip olmadığı gerekçesi ile Burak Yılmaz ismine karşı çıkanlar da var yönetimde.

Beşiktaş takımında gündeme gelen bir diğer isim ise yine daha önce Beşiktaş’ı çalıştırıp şampiyon yapmış olan Sergen Yalçın. Sergen Yalçın şu an boşta ve Beşiktaş’tan bir teklif gelmesi durumunda hocanın bunu kabul edeceği düşünülüyor ama Sergen Yalçın ismine şerh koyanlar da var yine. Daha önce takımı şampiyon yapsa da sonrasında başarısız olarak takımdan ayrılan ismin doğru kişi olmadığı iddiasında olan bu yöneticilerin aklında ise yabancı hocalar var. Beşiktaş için ismi gündeme gelen yabancı hocaların başında ise Igor Tudor geliyor. Bir dönem ülkemizde önce Karabükspor’u sonra da Galatasaray’ı çalıştıran Hırvat teknik adam en son Marsilya’nın hcoasıydı ve şu anda boşta kendisi.