Şampiyonlar Ligi 5. Haftası Başlıyor

Avrupa’nın kulüpler bazındaki en büyük futbol organizasyonu olan Uefa Şampiyonlar Ligi heyecanı, 5. hafta maçları ile kaldığı yerden devam edecek. Pek çok grupta artık üst tura çıkacak takımların kesin olarak belirleneceği haftada olukça heyecanlı maçlar bekliyor futbolseverleri. Alınacak sonuçlara göre ise bazı gruplarda heyecan son haftaya da kalabilir.

Şampiyonlar Ligi

Uefa Şampiyonlar Ligi Gecenin Maçları

RB Salzburg – Chelsea: Uefa Şampiyonlar Ligi E grubu mücadelesinde Chelsea galip gelirse grubu lider olarak bitirmeyi garantileyecek ve bir üst tura yükselmiş olacak. Düşük ihtimal ama olur da ev sahibi takım kazanırsa da bu durumda grubun kaderi son maçlara kalabilir zira grubun diğer maçında Milan Dinamo Zagreb deplasmanında ağır favori konumunda.

Dinamo Zagreb – Milan: Uefa Şampiyonlar Ligi E grubunun diğer önemli maçında Milan, grupta sürpriz şekilde Chelsea mağlubiyet yaşatan Dinamo Zagreb’e konuk olacak. Maçın favorisi net olarak Milan ki eğer Milan üst turu istiyorsa zaten bu maçta hata yapmamak zorunda. Chelsea’nin büyük ihtimalle maçını kazanacağı düşünülürse Milan kazanarak hem grup ikinciliğini hem de son maç öncesinde ipleri eline alabilir.

Sevilla – Kopenhag: Sevilla, G grubunun zayıf halkası Kopenhag karşısında net favori olsa da bu maçta alacağı galibiyet Uefa Şampiyonlar Ligi’nde üst tur anlamında hiçbir işe yaramayabilir. Zira grubun diğer maçında Borussia Dortmund ve Manchester City karışılacak. Bu maçın berabere bitmesi durumunda iki takım kol kola bir üst tura çıkmayı garantileyecekler. Sevilla maçı kazanacak gibi dursa da diğer maçın skorunu beklemek zorunda.

Borussia Dortmund – Manchester City: Grup lideri ve ikincisini karşı karşıya getirecek maçta beraberlik iki takımın da işine gelecek bir skor. Beraberlik halinde neredeyse iki takım da gruptan çıkmayı hatta Manchester City, liderliği garantilemiş olacak. Bu faktör göz önüne alındığında iki takımın da risk almasına gerek yok.

PSG – Makkabi Hayfa: Üzerine konuşmaya çok da gerek olmayan bir maç bu. PSG bu maçı rahat kazanıp gruptan çıkmayı garantileyecektir.

Benfica – Juventus: Benfica kazanması halinde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde üst tura çıkmayı garantileyecek. Juventus için bu maç son fırsat olsa da bu sezonki formu düşünüldüğünde Benfica deplasmanından istediğini alabilmesi zor görünüyor. H grubunda üst tura çıkacak takımlar bu sene belli olacak ve bu takımlar PSG ile Benfica olacaktır.

F Grubunda İkincilik Savaşı

Celtic – Şahtar Donetsk: Grup ikincisi Şahtar Donetsk, bu maçı kazanıp diğer maçta Real Madrid’in galibiyetini bekleyecek. Bu gerçekleşirse son maç öncesi 2 puan fark yapacak Ukrayna takımı grup ikinciliği konusunda. Ama tabii önce kendi maçını kazanmalı.

RB Leipzig – Real Madrid: Grup lideri Real Madrid, bu maçta beraberlik bile alsa grup liderliğini garantilemiş olacak. Diğer yandan maçı kaybetse dahi diğer maçın skoruna göre yine gruptan çıkmayı garantilemiş olacak Madrid. Bu gruptaki asıl savaş grup ikinciliği için verilecek.