ORMANSPOR EVİNDE KAZANDI

ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftasında Büyükçekmece Basketbol, 3 Nisan Cumartesi günü deplasmanda OGM Ormanspor’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Büyükçekmece Basketbol, 85 – 74 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte kendi evinde oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Korhan Aydanarığ önderliğindeki OGM Ormanspor, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 21. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan baş antrenör Özhan Çıvgın yönetimindeki Büyükçekmece Basketbol, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 10. galibiyetini elde etmiş oldu.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede en skorer isimler OGM Ormanspor’da attığı 16 sayı ile Holloway, 14’er sayı ile Kikanovic ve Payne ve 12 sayı ile Kloof olurken; Büyükçekmece Basketbol’da attıı 20 sayı ile Oliver, 16 sayı ile Farrell ve 14 sayı ile Klobucar oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. Haftasında Ankara Spor Salonu’nda OGM Ormanspor ile Büyükçekmece Basketbol kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreği karşılık atılan basketlerle çekişmeli bir şekilde başladı. Böylece birinci periyotu ev sahibi OGM Ormanspor, 22 – 21 kazandı.

Maçın ikinci çeyreğinde ise oyundaki etkinliğini sahaya yansıtmaya başlayan konuk takım Büyükçekmece Basketbol, ikinci periyotu 41 – 32 önde tamamladı. Maçın üçüncü periyotunda da hücumdaki üstünlüğünü sürdüren Büyükçekmece Basketbol, üçüncü periyotu 68 – 57 önde kapattı.

Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise hücumdaki üstünlüğüne savunmadaki sertliğinide ekleyen konuk takım Büyükçekmece Basketbol, rakibi OGM Ormanspor’u deplasmanda 85 – 74’lük skorla mağlup etmeyi başardı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. Haftasında deplasmanda OGM Ormanspor’a konuk olan Büyükçekmece Basketbol, rakibini 85 – 74 yendi. Bu mücadeledeki iki takım oyuncularının maçtaki sayı dağılımı ise OGM Ormanspor’da Kloof 12, Kadir Bayram 8, Erol Can Çinko 9, Cevher Özer 1, Kikanovic 14, Holloway 16 ve Payne 14 sayı atarken; Büyükçekmece Basketbol’da Farrell 16, Enes Berkay Taşkıran 9, Klobucar 14, Oliver 20, Olaseni 4, Ömer Utku Al 7, Eldridge 11 ve Mert Celep 4 sayı attı.

Bu sonuç ile birlikte kendi evinde oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Korhan Aydanarığ önderliğindeki OGM Ormanspor, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 21. Mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan başantrenör Özhan Çıvgın yönetimindeki Büyükçekmece Basketbol, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 10. galibiyetini elde etmiş oldu.