Avrupa Kupası

OGM Ormanspor’un Basket Landes Mağlubiyeti

Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Kupası 8’li tur maçlarında OGM Ormanspor kadın basketbol takımı Fransa temsilcisi Basket Landes ile kendi sahasında karşılaştı. Ankara Sait Zarifoğlu Spor Salonunda oynanan maçı 79-82 OGM Ormanspor kaybetti. OGM Ormanspor 8’li tur maçlarında ilk maç olan bu karşılaşmadaki mağlubiyet ile ikinci maça avantajlı çıkma şansını kaybetti. OGM Ormanspor kendi sahasında oynamasının avantajını kullanıp bu maçı kazansaydı ikinci maça daha rahat çıkabilecek ve tur atlama şansı daha yüksek olacaktı.

İkinci Maç Fransa’da

İkinci maç 26 Şubat Çarşamba günü deplasmanda oynanacak. Fransa’da oynanacak rövanş maçında OM Ormanspor Ankara’da alamadığı galibiyeti alıp grupta avantajlı konuma geçmek istiyor.

OGM Ormanspor maçın ilk çeyreğini Basket Landes karşısında 25-23 önde bitirdi. İkinci çeyrek sonunda da OGM Ormanspor’un 46-41 üstünlüğü devam etti. Üçüncü çeyrek boyunca da maçta üstün olan Ankara temsilcisi üçüncü çeyreği de 60-54 önde bitirdi. Maçın üç çeyreğini de önde kapatan OGM Ormanspor bu üstünlüğünü maçın dördüncü çeyreğinde ve maç sonunda kaybetti. Karşılaşma 79-82 Fransa temsilcisinin galibiyeti ile sona erdi.