Keçiören Belediyesi Buz Pateni Pistinin Üstünü Kapatmayı Tercih Etti

Ankara; Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra birçok spor organizasyonun da yapıldığı bir şehirdir. 2021 yılının Aralık ayında kulüpler bazında Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası Ankara’da düzenlenmişti. Buna ek olarak, 2022 yılında da birçok organizasyonun Ankara’da gerçekleştirileceğini söylemeliyiz.

Takdir edersiniz ki, Ankara’da birçok ilçe bulunuyor. Bu noktada, Keçiören Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu bir çalışma takdir topladı. Gelin, bu gelişmenin detayları hakkında bilgi verelim!

Buz Pisti Önümüzdeki Günlerde Açılacak

2022 yılının Ocak ayında olduğumuz şu günlerde son derece soğuk havaların etkisi altındayız. Ancak, bu durum; kış sporlarının yapılabileceği anlamına da geliyor. Keçiören Belediyesi; yakın zamanda açılması beklenen buz pateni pistinin üstünü kapattı. Bu işlem esnasında özel nano teknoloji blackout brandanın kullanıldığını söylemeliyiz.

Ocak ayıyla beraber hizmete açılması gündemde olan buz pateni pistinde ekipler tarafından yürütülen son derece ciddi bir çalışma mevcut! Bilhassa çevre düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor. Buz pistinin inşa edildiği beş bin m2’lik spor kompleksinde çocuk oyun alanı, tenis kortu, skatepark, fitness ve dinlenme alanlarının da yapımının sürdüğünü söylemeliyiz. Hatta, tüm bu aktivite alanlarının aynı zaman diliminde tamamlanması ve hizmete açılması bekleniyor.

Buz Pateni Pistinin Özellikleri Nelerdir?

Buz pateni pistinin özellikleri taraflı tarafsız herkesi etkileyecek. Her şeyden önce, doğal buz sisteminin kullanıldığını söylemeliyiz. Bu sayede, kalıcı buz pateni pisti olarak kendisine yer bulacak. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok; söz konusu projeye bir hayli güveniyor. Hatta, bu konudaki fikirlerinden de bahsetti.

Turgut Altıok; tesisten her seansta en çok 70 kişinin faydalanabileceğini dile getirdi. Bunun yanı sıra, tesisin iki bölümden oluşacağını sözlerine ekledi. Söz konusu bölümler arasında hazırlık alanı ve buz pisti yer alacak. Buna ek olarak, tesis; sporcuların tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlandı. Bilhassa 50 m2’lik alanda sporcuların kask, paten ve dizlik gibi ekipmanlarını hazırlamalarına imkan verilecek.

Turgut Altıok; buz pistinin dış görünüşünün de bir hayli etkileyici olacağını belirtti. Buna göre, tesisin 300 m2’lik ikinci bölümünde buz pisti bulunacak. Yarım küreye benzeyen mimarisiyle dikkat çeken buz pateni pisti; 10 metrelik yüksekliğiyle de kendisini gösterecek. Hatta, yalnızca bu özelliğiyle dahi gören herkesin hayran kalacağı ferah bir ortam sunacak. Buz pateni pistinin eşsiz akustiği de dikkat çeken detaylardan yalnızca birisi!

Buz pateni pisti; Avrupa standartlarının çok üzerinde bir kaliteye sahiptir. Güvenlik detayları en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Rüzgar ve kar yükü direncinin bir hayli fazla olacağını söylemek gerekir. Bu sayede, buz pateni pistinin sporcuların güvenli bir ortamda faaliyetlerini devam ettirmelerine imkan tanıyacağını söylemek mümkündür.

Buz pateni; müzik, dans ve sporun bir araya geldiği bir aktivitedir. Hem kilo vermek hem de çok daha dayanıklı olmak isteyenler için ideal bir spordur.