Kayserispor Mucize Yarattı

Süper Lig’in 21. haftasında İstanbulspor’u deplasmanda 4 2 mağlup etmeyi başaran Kayserispor, ligde 7. sıraya çıktı. 20 maçta 9 galibiyet alan takım, 9 maçta da sahadan yenik ayrıldı. Oynadığı 20 maçta sadece 2 kez sahadan beraberlikle ayrılan sarı kırmızılı takım, ligin önemli ekipleri arasında sayılan Konyaspor, Alanyaspor gibi takımları sıralamada altına almayı başardı. Oysaki sezon başında sarı kırmızılı ekibin ismi küme düşme adayları arasında anılıyordu. Transfer tahtası kapalı olarak sezona giren takım takıma tek bir takviye bile yapamamıştı.

Kayserispor ve Çağdaş Atan

Sezon başında Kayserispor Başkan Berna Gözbaşı, teknik direktör olarak Ömer Erdoğan ile prensip anlaşmasına varmıştı. 2021 22 futbol sezonu son maçının ardından Hatayspor’dan ayrılacağını açıklamıştı Ömer Erdoğan ve başta bu ayrılık kararına anlam verilemese de sonrasında bunun sebebinin Hatayspor takımının küçülmeye gitmesi ve Ömer Erdoğan’ın transfer taleplerinin karşılanamayacak olması olduğu anlaşılmıştı. Başarılı teknik adam Hatayspor ile Süper Lig’de iki sezon üst üste beklentilerin üzerine çıkmıştı.

Kayseri’ye imza için beklenen Ömer Erdoğan, Kayserispor ile yaptığı son görüşmede transfer tahtasının açılamayacağını öğrenince imza atmaktan vazgeçti. Kayserispor takımı yazın transfer tahtasını açabilme ihtimalinden bahsetse hatta bu uğurda yardım gecesi düzenlense de gerekli para toplanamadığından transfer tahtası açılamadı ve Kayserispor’un transfer yapma imkanı doğmadı. Bu gelişme üzerine Ömer Erdoğan, Kayserispor’a katılmaktan vazgeçti ve sarı kırmızılı ekip de bunun üzerine o sırada boşta olan teknik adam Çağdaş Atan ile anlaştı.

Çağdaş Atan gelecek vadeden bir teknik adam olsa da tecrübeli bir isim değildi. İmza için Kayseri şehrine gelen ve bir yıllık sözleşmeye imza atan Çağdaş Atan, imza töreni sırasında ”Hayallerimiz bütçelerden büyük.” diyerek tüm şehrin kalbini çalmayı başardı. Şehrin desteğini daha ilk günden arkasına alan Çağdaş Atan mevcut kadronun da iyi olduğuna önce kendisi inandı sonra da ekibinin buna inandırdı. Sezon başında küme düşer denilen Kayserispor için hedefi yüksek koyan genç teknik adam düşme korkusu yaşanmayacağını, Kayserispor’un çok kaliteli bir kadrosu olduğunu söyledi.

Çağdaş Atan

Çağdaş Atan Haklı Çıktı

Başlarda genç teknik adamın bu sözlerini abartı bulan isimler de oldu Kayseri basınında, ama bir gerçek var ki Çağdaş Hoca sadede takımını değil tüm şehri motive etmeyi başardı. Sezon başladığında da Çağdaş Atan’ın haklı olduğu neredeyse her hafta tekrar tekrar ortaya çıktı. Set hücumları ile fark yaratan sarı kırmızılı takım gol yollarında etkili, skoru kolay bulan ve cesur bir futbol oynayan takım hüviyetindeydi her maçta. Kaybederken bile pozitif futbolu ile takdir toplayan bir takım oldu Kayserispor.

Bugün ligde 7. sırada olan takım belki buradan yukarıya gidemeyecek ama sezon başında küme düşmesine kesin gözle bakılan bir takım için bu kadar bile taraftar nezdinde fazlasıyla tatmin edici bir durum zaten.