Gölbaşı’nda Bilardo Merkezi Açılıyor

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gençlik Spor Bakanlığı’na projeden bahsettiklerini ve kendilerini Gölbaşı’na davet ederek projelerini sunduklarını söyledi.

Heyecan dolu bir proje olduğunu ve destekler ile birlikte Gölbaşı’na Dünya Bilardo Şampiyonası’nın oynanabileceği bir Bilardo Tesisi kazandırdıklarını söyledi.

Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Gölbaşı Uluslararası Bilardo Kompleksi temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ülkemizin gururu ünlü bilardocu Semih Saygıner ve Türkiye Bilardo Federasyonu Balkanı Ersan Ercan katlım gösterdi.

Törende Başkan Şimşek, Gölbaşı’nı çok sevdiğini, kendisinin bir Gölbaşı çocuğu olduğunu söyledi. Kenti 100. Yılında model kent yapma hayallerinin olduğunu söyledi.

Bu hayalin gerçekleşmesi için kentte bu tarz projelere ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bir projeyi ele aldıklarını ve arşivde durduğunu söyledi. Gölbaşı’na gerçekten katma değer yaratacak, ekonomisini ayağa kaldıracak bir proje olduğunu söyledi.

Gölbaşı ilçesinin Ankara2nın metropol ilçesi olduğunu ve dünyaya açılma hedeflerinin olduğunu söyleyen Başkan Şimşek, projelerin bakanlığa sunulurken ellerinde olan bir diğer projenin de bu olduğunu söyledi.

Gençlik Spor Bakanlığı’na böyle bir proje olduğunu anlattıklarını ve kendilerini Gölbaşı’na davet ettiklerini söyledi. Bakanlığın projeden yana heyecanlandığını, onların destekleri ve belediyenin destekleri ile Gölbaşı’na dünya Bilardo Şampiyonası’nın oynanabileceği bir tesis kazandırdıklarını söyledi. 

Gölbaşı Model Kent Olacak

Temel atılma işleminin gerçekleşmesinden dolayı gurur duyduğunu dile getiren Başkan Şimşek, seçim kampanyasında bu projeyi söylediğini, Gölbaşı’nı yüzüncü yıl model kenti yapacağını söyledi. Yüzüncü yıl model kenti yapmaya başladıklarını, dünyanın artık Gölbaşı’na geleceğini söyledi.

Aynı zamanda Başkan Ramazan Şimşek, Tulumtaş Mağarası’nın da turizme açılacağını ve Üniversiteler Caddesi’nin yapımında neredeyse sona gelindiğini söyledi.

Dünya bilardo şampiyonu olan Semih Saygıner ise; 1980’li yıllarda bilardoya başladığını, o dönemlerde bilardonun bir kötü alışkanlık gibi görüldüğünü söyledi. Bugün bilardonun bu denli saygınlık kazanmasının ve bu şekilde iyi yerlere gelmesinin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Kendisinin bilardoya başladığı yıllarda dünyada bilardonun bir spor olarak kabul edildiğini fakat Türkiye’de bu kabulün uzun yıllar aldığını söyledi.  Bu kabul aşamasında kendisinin, arkadaşlarının ve federasyonun büyük katkılarının olduğunu söyledi.