Galatasaray Devler Ligi’nde Sahada

Uefa Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Galatasaray Uefa Şampiyonlar Ligi gruplarının ilk maçında bu akşam Danimarka temsilcisi Kopenhag ile karşılaşacak. Sarı kırmızılı temsilcimiz grubunun bu ilk maçında Danimarka ekibini İstanbul’da bu seneki adı ile Rams Park’ta konuk edecek. Çok zor bir grupta yer alan Galatasaray, Devler Ligi’ne 3 puan ile başlamak ve böylece grupta gelecek maçlar öncesi avantaj elde etmek arzusunda.

Galatasaray Çok Zor Bir Grupta

Uefa Şampiyonlar Ligi grup kuralarına dördüncü torbadan katılan Galatasaray takımı A grubunda yer alıyor. A grubunda ilk torbadan Alman devi Bayern Münih, ikinci torbadan eski günlerinden uzak olsa da hala çok değerli bir kadroya sahip olan ve artık toparlanma emareleri gösteren İngiliz devi Manchester United ve üçüncü torbadan da özellikle evinde çok dirençli bir takım olan Danimarka temsilcisi Kopenhag yer alıyor.

Sarı kırmızılı takımımız ilk maçı bu akşam Kopenhag ile kendi sahasında oynadıktan sonra İngiltere’ye Manchester United deplasmanına gidecek. Sonrasında üst süte iki maç yapacak sarı kırmızılı takım grubun favorisi olan Alman devi Bayern Münih ile. İlk maçı içeride oynayacak olan Galatasaray, ikinci maç için ise Almanya deplasmanına gidecek. Bu deplasmanda sarı kırmızılı takımın yoğun bir tribün desteği alması bekleniyor gurbetçi taraftarlarımızdan. Grubunun 5. maçında İngiliz devi Manchester United’ı konuk edecek olan Cimbom, grubunun açılış maçı gibi kapanış maçını da Danimarka takımı Kopenhag ile deplasmanda oynayacak.

Bu akşam sarı kırmızılı takım iç sahada Kopenhag’ı ağırlarken grubun net favorisi olan Bayern Münih ise kendi sahasında İngiliz takımı Manchester United’ı konuk edecek. Bayern Münih, son 5 yılda Uefa Şampiyonlar Lig’inde bulunduğu grubu en net domine eden takımlardan biri o sebeple kuralar çekilip de gruplar belli olduğunda herkes bu grubu Bayern Münih’in lider bitireceğinden emindi ve Galatasaray ile Manchester United’ın ise 2.lik mücadelesi vereceği öngörülmüştü. Danimarka temsilcisi Kopenhag’a ise pek kimse şans tanımıyordu. O sebeple bu akşamki maç bu açıdan da çok önemli zira Bayern Münih, yüksek ihtimalle bu akşam mağlup edecek Manchester United’ı ve böylesine bir akşamda, gruptaki asıl rakibi geceyi puansız kapatırken sarı kırmızılı takımın olası bir 3 puanla gruba başlaması psikolojik üstünlüğü de temsilcimize getirecek.

Galatasaray

Rakipler İçin Şanssız Kura

Grup her ne kadar Galatasaray için zor olarak tanımlansa da aslında diğer takımlar için de çok şansız bir kura bu. Zira grubun ikincilik adaylarından biri olarak görülen Galatasaray takımı gruba 4. torbadan dahil oldu. Normal şartlar altında bir 4. torba takımının grupta sonuncu olması ya da en iyi ihtimalle grubu 3. bitirerek yoluna Uefa Avrupa Ligi’nde devam etmesi öngörülür. Oysaki sarı kırmızılı temsilcimize grup ikinciliği konusunda İngiliz takımı Manchester United ile eşit şans verilmekte Avrupa basınında.