Fenerbahçe Transferde Dolu Dizgin

Geride kalan sezonda şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe önümüzdeki sezon için hayli iddialı bir kadro kurmanın peşinde. Şu ana kadar transferin en hızlı takımı olan sarı lacivertli ekibin transfer konusunda durmaya da pek niyeti yok.

Fenerbahçe

Hocadan Önce Transferler Geldi

Fenerbahçe takımı 2022 2023 sezonu boyunca Portekizli ünlü teknik adam Jorge Jesus’a emanetti. Geride kalan sezonun başında takımı devralan Portekizli çalıştırıcı, 1 yıldan uzun süreli sözleşmeye imza atmaya yanaşmayınca sarı lacivertli kulüp 1 yıllık sözleşmeye razı olmuştu. Sezona çok iyi giren takımda Jorge Jesus’un sözleşmesi her zaman tartışma konusu oldu. Sarı lacivertli taraftarlar başarılı çalıştırıcının sözleşme uzatmasını dört gözle bekleseler de bu bir türlü gerçekleşmedi ve ligin ikinci devresi ile birlikte takımda düşüş de başlayınca bu konu gündem dışına itildi.

Her ne kadar Fenerbahçe takımı şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırmış olsa da sezon boyunca iyi bir performans ortaya koydu ve Avrupa’da da ses getiren sonuçlar aldı. Ayrıca sarı lacivertliler Jorge Jesus ile Ali Koç döneminin ilk kupasını da finalde Büyükşehir’i yenerek kazanılan Türkiye Kupası ile havaya kaldırdı. Sezonun sona ermesi ile birlikte Fenerbahçe sözleşme uzatmayı teklif etse de Jorge Jesus buna yanaşmadı ve tecrübeli çalıştırıcı Türkiye’ye veda etti.

Yeni sezon öncesinde hocasız kalan takım hoca sorununu çözmeden başladı transferlere. Önce Rangers kulübü ile özellikle de Uefa Avrupa Ligi’nde harika bir sezon geçiren ve yılın takımına seçilen Ryan Kent katıldı kadroya. Bu transferleri ardından hoca ile anlaşılması bekleniyordu ki Fenerbahçe takımı bir transfere daha imza attı ve dünyaca ünlü forvet Edin Dzeko da Fenerbahçe’ye katıldı. Henüz hocası bile belli olmadan biri yıldız iki transfere imza attırmıştı çoktan sarı lacivertliler. Bu iki transferin ardından hoca sorununa eğilen takım Ali Koç’un takımı bir Türk hocaya emanet etmek istemesi sebebi ile eski hocası İsmail Kartal’a gitti. Taraflar kısa süre içerisinde anlaşma sağladı ve İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü oldu.

Fenerbahçe Transfere Devam Ediyor

İsmail Kartal’ı takımın başına getiren Fenerbahçe transferde hız kesmiyor. İsmail Kartal öncesinde iki transfere imza atan takım hocayı takımın başına getirdikten sonra hocanın istekleri doğrultusunda oyuncu menajerleri ile sürekli görüşmeler gerçekleştiriyor. Fenerbahçe’de stoper A. Djiku’nun da transferi için artık bitti deniyor. Ayrıca sarı lacivertli kulüp geçen sezonun başında Göztepe’den kiralanan İrfan Can Eğribayat’ın da bonservis ücretini ödedi ve İrfan Can Eğribayat da Fenerbahçe’nin futbolcusu oldu.

Ryan Kent transferine rağmen sarı lacivertli kulüp uzun süredir kanat oyuncusu arıyordu ve öne çıkan bazı isimler de vardı. Bir hafta içerisinde Fenerbahçe’nin bir kanat transferini daha bitirmesi bekleniyor. Ayrıca Arda Güler’den doğan 10 numara boşluğunu da alınan haberlere göre çok ama çok önemli bir isimle kapatmanın planlarını yapıyor sarı lacivertliler.