Fenerbahçe Bilet Kesmeye Başladı

Süper Lig’i 2. sırada bitiren ve yeni sezona yeni hocası ile girecek olan Fenerbahçe bazı oyuncular ile yollarını ayırma kararı aldı. Yeni teknik adam İsmail Kartal’ın raporu doğrultusunda oyuncular ile görüşmeye başlayan idari ekip gelecek sezon takımda olmayacaklarını oyunculara iletti. Diğer yandan takımdan ayrılması yüksek ihtimal olan Arda Güler’i ise takımda tutmak için ikna çalışmaları devam etmekte.

Fenerbahçe

İsmail Kartal Dersine Çalışmış

Fenerbahçe geride bıraktığımız 2022 – 2023 futbol sezonunda Jorge Jesus önderliğinde ligi 2. sırada bitiren sarı lacivertli kulüp, buna karşılık Türkiye Kupası finalinde Başakşehir takımını mağlup ederek Ali Koç dönemindeki ilk kupasını kazanmıştı. Ayrıca Avrupa kupalarında da gayet iyi bir performans ortaya koymuştur sarı lacivertli temsilcimiz ve Uefa Avrupa Ligi grup aşamasını lider tamamlayıp üst tura çıkmıştı. Üst turda İspanyol Sevilla kulübüne elendi Fenerbahçe ama unutmamak gerekiyor ki Sevilla daha sonra Uefa Avrupa Ligi’ni kazandı.

Jorge Jesus’tan oldukça memnundu Fenerbahçe camiası, Portekizli teknik adam ile ilgili olarak belki de tek soru işareti derbi performansıydı. Galatasaray’a iki maçta da 3 – 0’lık skorlarla yenilen Fenerbahçe takımı, kendi sahasında oynadığı ve üstelik de rakibinin 10 kişi kaldığı maçta Beşiktaş’a 4 – 2 yenildi. Bu derbilerde skorlar kadar ortaya koyduğu performansla da ciddi şekilde eleştirilmişti Fenerbahçe takımı. Yine de Jorge Jesus’un takımda kalmasını istedi Ali Koç ancak Portekizli çalıştırıcı bu teklifi kabul etmedi ve takımdan ayrıldı. Jorge Jesus sonrasında ise takımın başına daha önce de Fenerbahçe’yi çalıştırmış olan İsmail Kartal getirildi.

İsmail Kartal ismi uzun süredir Fenerbahçe ile anılıyordu zaten. Jorge Jesus‘un ayrılmasının kesinleşmesinin ardından kısa sürede İsmail Kartal ile resmi olarak anlaştığını duyurdu Fenerbahçe Spor Kulübü. İsmail Kartal da zaten beklenen bu gelişme için hazırlıklarını yapmış görünüyor aslında. Resmi açıklamanın hemen ardından Fenerbahçe takımdan gönderilecek oyuncular konusunda aksiyon almaya başladı. İsmail Kartal, resmi anlaşmanın hemen ardından kadroda düşünmediği oyuncuların listesini yönetime sundu ve gereğinin yapılmasını istedi.

Fenerbahçe Görüşmelere Başladı

İsmail Kartal‘ın verdiği listenin hemen ardından Fenerbahçe listede yer alan oyuncularla teker teker görüşmeye başladı. İsmail Kartal’ın verdiği listede yer alan oyuncuların bilgisine ise ulaşıldı. İsmail Kartal İtalya’dan transfer edilen ve Galatasaray’a atılan bir transfer çalımı olduğu için de oldukça ses getiren Joao Pedro, ağır bulunduğu için beklentileri karşılayamayan Gustavo Henrique, Jorge Jesus’un vazgeçilmesi olan Willia Arao, İtalyan oyuncu Diego Rossi ve sözleşmesindeki zorunlu satın alma opsiyonu sebebi ile kadrosuna katmak zorunda kaldığı Ally Samatta isimlerini yönetime bildirdi ve bu oyuncularla çalışmayacağını söyledi.

Sarı lacivertli yönetim, İsmail Kartal’ın verdiği listede hiçbir oyuncunun ismine şerh koymadı ve oyuncularla teker teker görüşmeye başladı. Bu oyunculardan Samatta ile yolların ayrılması sırasında Fenerbahçe’nin biraz yorulacağı öngörülüyor.