Cengiz Ünder Fener’e Doğru

2022 – 2023 futbol sezonunda Süper Lig’i ikinci sırada tamamlayan ,,bu sezon ise transferin şampiyonu olan Fenerbahçe Cengiz Ünder için de çok ısrarcı. Zaha transferi ile ezeli rakibi Galatasaray’dan bir transfer çalımı yiyen Fenerbahçe, Galatasaray’ın da ilgilendiği Cengiz Ünder’i kadrosuna katarak hem rövanşı almak hem de Türk kontenjanında elini güçlendirmek istiyor.

Sarı lacivertli kulüp bilindiği üzere uzun süredir Zaha ile irtibat halindeydi ve artık transfere noktayı koyması bekleniyordu ama eski oyuncusu Didier Dorgba faktörünü de kullanarak devreye giren ezeli rakip Galatasaray, Zaha transferini tek günde bitirmeyi başardı ve transferde Fenerbahçe’ye son yılların en büyük çalımlarından birini atmış oldu.

Dusan Tadic

Fenerbahçe Kanada Doymuyor

Fenerbahçe Zaha transferinde yaşadığı hayal kırıklığını artık geride bıraktı ve yeni isimlere yöneldi. Sarı lacivertli takım zaten uzun süredir Olimpik Marsilya forması giyen Cengiz Ünder ile ilgileniyordu ve Zaha olayının ardından artık tamamen bu transfere yoğunlaştı sarı lacivertli kulüp.

Gelen haberlere göre Fenerbahçe, Cengiz Ünder ile prensip anlaşmasına vardı. Eğer oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Fransız kulübü Olimpik Marsilya da ikna edebilirse bu transferi bitirilecek sarı lacivertli ekip tarafından. Bu sezon önce Ryan Kent’i bonservissiz olarak kadrosuna katan Fenerbahçe sonra da dünyaca ünlü Sırp yıldız Tadic ile sözleşme imzalamıştı. Eğer Cengiz Ünder transferini de gerçekleştirebilirse Fenerbahçe takımı, bu sezonki üçüncü kanat oyuncusu transferini yapmış olacak. Olimpik Marsilya Cengiz Ünder’i Roma’dan geçen sezonun başında 8 milyon avro ile transfer etmişti. Fransız kulübünün 10 milyon avronun üzerinde bir teklife olur vermesi bekleniyor.

Cengiz Ünder

Cengiz Ünder İkna Oldu

Geride kalan 2022 – 2023 futbol sezonu başında Galatasaray ile ismi çok sık anılan Cengiz Ünder, o dönem takımın yeni teknik direktörü olan Igor Tudor ile bazı sorunlar yaşamıştı. Üçlü savunma ve kant forvetsiz oyuna uyum sağlamakta zorlanan oyuncunun takımdan ayrılması an meselesiydi ancak Olimpik Marsilya kiralama tekliflerini kabul etmeyince o dönem transfer gerçekleşmemiş ve ligin ikinci devresinde de Cengiz Ünder takıma uyum sağlayarak ilk 11’deki yerine geri, dönmüştü.

Bu sezon Olimpik Marsilya takımı bir kez daha hoca değişikliğine gitti ki bu son üç sezonda 3. teknik adamın görev yapacak olması anlamına geliyor Fransız kulübünde. 2021 – 2022 futbol sezonunda Olimpik Marsilya’da kiralık olarak forma giyip de çok başarılı Cengiz Ünder’ o dönem 4 3 3’te kenar forvet olarak oynamıştı. 2022 – 2023 futbol sezonu başında Olimpik Marsilya hoca değişikliğine gitti ve takımın başına gelen Igor Tudor kanat forvetsiz oynayınca Cengiz Ünder forma bulmakta zorlandı. Bu dönemde ismi Türk takımları ile anılan Cengiz sonrasında bir şekilde kadroya tekrar girince bu haberler de bir anda kesildi. Fakat Olimpik Marsilya bu sezonun başında bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve takımın başına 4 4 2 oynatan İspanyol hoca Marcelino geldi. Cengiz Ünder de bir kez daha yeni sisteme uyum sorunu yaşamak istemediği için Fenerbahçe‘nin teklifini kabul etti.