Çankaya Üniversitesi Parkeden Mutlu Ayrıldı

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 18. Haftasında Çankaya Üniversitesi, Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi’ni konuk etti. Karşılaşmadan ev sahibi Çankara Üniversitesi ekibi büyük bir fark ile galip ayrılırken konuk ekip Çukurova Basketbol Kulubü (ÇBK) neredeyse 30 sayılık bir fark ile yenildi ve parkeden mağlup ayrılan taraf oldu.

Çankaya Üniversitesi Üstünlüğü Hiç Bırakmadı

Mücadelenin kontrollü geçen ilk çeyreğinde Çankaya Üniversitesi, soyunma odasına 25 sayı farkla üstün bir şekilde girdi. Maça Manolya Kurtulmuş, Melis Talay, Gökşen Fitik, Kristine Anigwe, Liudmyla Naumenko beşlisi ile iyi bir şekilde başlayan Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi ilk yarıyı 26-14’lük bir skor ile kaybetti.

İkinci yarıda toparlanmayı planlayan Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi 22-9 skor ile ikinci periyotta da istediği performansı gösteremedi ve devre arasına Çankaya Üniversitesi avantajlı bir şekilde girdi.

Üçüncü periyotta Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi hızlı bir başlangıç yaptı. Farkı indirmeye çalışsa da üçüncü periyot 72-46 son buldu.

Final periyoduna 26 sayılık bir üstünlük ile avantajlı giren Çankaya Üniversitesi karşılaşmadan 93-61’lik bir skor ile ayrıldı. Büyük bir fark ile galibiyet kazanan Çankaya Üniversitesi ev sahibi olmanın avantajını iyi kullandı.

Karşılaşma sonrasında maç sonu değerlendirmesinde bulunan ÇKB Mersin Yeni Şehir Belediyesi, Çankaya gibi bir takıma karşı bu şekilde oynama lükslerinin bulunmadığını belirtirken karşılaşmada kovalayan taraf olduklarını belirtti.

Maça kötü başladıktan sonra yetişmenin zor olduğunu hele ki Çankaya gibi bir takıma yetişmenin oldukça zor olduğunu dile getirdiler.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma Ankara Spor Salonu’nda Çankaya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde oynandı. Karşılaşmayı yöneten hakemler ise Ali Serkan Emlek, Sertan Kırklar, Eyyüp Ayhan idi. Karşılaşmada yer alan isimler;

Çankaya Üniversitesi: Sade Zellous 32, Chantella White 12, Gizem Yavuz 11, Bahar Öztürk 17, Warley Talbert 18, Özge Kavurmacıoğlu 3, Özge Karataş, Kardelen Gezgin, Sena Aral, Elif Bayrak, Aleyna Cengizhan

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi: Manolya Kurtulmuş 2, Melis Talay 8, Gökşen Fitik 16, Kristine Anigwe 15, Liudmyla Naumenko 8, Fatmanur Karakaş 4, Yeliz Doğan 2, İlayda Güner 6, Şevval Akalan, Berfin Demir

1. periyot: 26-14

Devre: 48-23

3. periyot: 72-46

Final: 93-61