Bir Numaralı Kupada 2. Gecenin Sonuçları

Avrupa’nın kulüpler bazındaki bir numaralı kupası UEFA Şampiyonlar Ligi’nde dün oynanan maçlarla birlikte gruplardaki 5. maçlar da tamamlandı ve gruplardan üst tura kalan pek çok takım da artık belli oldu. Yine de bazı gruplarda heyecan son haftaya sarktı.

Bir Numaralı Kupada Dün Gecenin Sonuçları

Inter – Viktoria Plzen: Inter maç öncesinde zaten favoriydi ve kağıt üzerindeki bu üstünlüğünü hem skor hem de oyun olarak yeşil zemine de yansıtıp maçı 4 0 aldı. Diğer maçta Bayern Münih’in deplasmanda Barcelona’yı yenmesiyle birlikte Alman temsilcisi ve İtalyan temsilcisi, 6. maçlar öncesinde gruptan bir üst tura çıkmayı garantilediler.

Barcelona – Bayern Münih: Alman devi Bayern Münih, deplasmanda Barcelona’yı 3 0 ile geçerek grubun son maçları öncesinde puanını 15 yaptı ve grup lideri olarak üst tura çıkmayı garantiledi. Bu sonuçla birlikte Inter de 6. maçlar öncesinde 10 puanla grup 2.si olarak üst tura kaldı.

Club Brugge – Porto: Bu sene bir numaralı kupanın sürpriz takımı olan Club Brugge, bu maç öncesinde 10 puan ile gruptan çıkmayı neredeyse garantilemişti zaten fakat bu maç onlar adına umulmadık şekilde geçti, Porto, Club Brugge’u deplasmanda 4 0 ile geçti. Diğer maçta A. Madrid, Leverkusen ile berabere kalınca Club Brugge da Porto da gruptan çıkmayı garantilediler.

A. Madrid – Leverkusen: 2 2 berabere biten maçın skoru kimseye yaramadı. Bu skorlar birlikte grubun diğer iki takımı Club Brugge ile Porto el ele bir üst tura çıkmayı başardılar.

Ajax – Liverpool: Liverpool, Ajax’a hiç şans tanımadı ve 6. maçlar öncesinde onlar da 3 0’lık skorla adlarını bir numaralı kupada üst tura yazdırmayı başardılar.

Napoli – Rangers: Bu sezon bir numaralı kupanın flaş takımı olan Napoli, kendi sahasında Rangers’a da şans tanımadı. Gruptan çıkmayı zaten 4. maçlar sonunda garantilemiş olan Napoli 3 0’lık skorla grup liderliğini de aldı ve adını bir üst tura yazdırdı.

D Grubunda Her Şey Karmakarışık

E. Frankfurt – Marsilya: Uefa Şampiyonlar Ligi‘nde hemen hemen her grupta işler son maçlar öncesinde belli oldu ama D grubunda oynana 5. maçlar sonunda 4 takımın da üst tura yükselme şansı devam ediyor. E. Frankfurt kendi sahasında Olimpik Marsilya takımını 2 1 ile mağlup etti ve iddiasını son maça taşıdı. Marsilya ise bu sezon ilk kez üst üste 3 resmi maç kaybetmiş oldu bu mağlubiyetle.

bir numaralı kupa

Tottenham – S. Lizbon: bu maçın 11 berabere bitmesi grubu iyice karmaşık hale getirdi. 5 maç sonunda D grubunda üst tura çıkacak ya da grup sonuncusu olacak takımlar hala belli değil. Şu an grup sonuncusu olan Marsilya’nın gruptan lider çıkma ihtimali var.