Beşiktaş’a Dev Stoper

Transferin suskun takımı Beşiktaş bu suskunluğa stoper bölgesine yapacağı bir hamle ile son vermeyi planlıyor. Siyah beyazlı kulübün hedefindeki stoper ise Mina. Son olarak İngiltere Premier Lig takımlarından Everton forması giyen Kolombiyalı defans oyuncusu 1.95 cm’lik boyu ile dikkat çeken bir isim.

stoper

Yerry Mina Barcelona’da Oynamıştı

Everton’dan ayrılan ve bonservisi elinde olan Yerr Mina, bir dönem Barcelona forması da giymişti. Futbolda ülkesi Kolombiya’da başlayan oyuncu asıl çıkışını işe Brezilya liginde yapmıştı. 23 Eylül 1994 doğumlu oyuncu 22 yaşındayken Brezilya’nın Palmeiras takımına transfer olmuştu. Uzun boyu ve tekniği ile dikkat çeken oyuncu 2017 – 2028 futbol sezonunun ara transfer döneminde 12.5 milyon avro bonservis bedeli karşılığında İspanyol devi Barcelona’ya katılmıştı.

Barcelona’da sadece 6 ay kalan ve fazla da forma şansı bulamayan Kolombiyalı stoper Yerry Mina, buna rağmen değerini artırarak İngiltere Premier Lig‘e transfer oldu. Tabii İngiltere Premier Lig’de oyunculara ödenen bonservis bedellerinin dünyanın geri kalanına kıyasla daha yüksek olduğunu, çünkü buradaki takımların muazzam yayın gelirlerine sahip olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor bu transferi yorumlarken. 30 milyon avro bonservis bedeli karışlığında Everton’a katılmıştı Kolombiyalı defans oyuncusu.

Geçtiğimiz sezona kadar genelde ilk 11’in bir parçası olan dev stoper geçen sezon ciddi bir sakatlık yaşadı ve ligin ilk yarısında neredeyse hiç forma giyemedi. Sonrasında formasını geri almayı başaramayan Yerry Minai, sezon boyu sadece 7 lig maçında forma giydi.

Stoper Bölgesi Sıkıntılı

Siyah beyazlı takım bu sezon stopere mutlaka bir takviye yapacak çünkü siyah beyazlı takımın bu bölgesinde ciddi bir sıkıntı baş gösterdi. Montero’nun zaten takımdan ayrılacağı neredeyse kesin. Şenol Güneş, daha önce yönetime verdiği raporda bu oyuncuyu kadroda düşünmediğini bildirmişti. Bunun üzerine zaten stopere bir takviye düşünüyordu Beşiktaş ama bir de bunun üzerine Romain Saiss sorunu çıktı Beşiktaş’ta. Faslı oyuncu ile sorunun ne olduğu tam olarak bilinmese de kendisi ile yolların ayrılma ihtimali var Beşiktaş‘ta. Bu sebeple Beşiktaş orta saha transferi için uğraşırken bir anda gündemini savunma olarak değiştirmek zorunda kaldı.

Beşiktaş takımı orta saha arayışından da vazgeçmiş değil diğer yandan. Şenol Güneş bu bölgeye mutlaka bir takviye istiyor. Geçen sezon Şenol Güneş sonrasında büyük bir çıkış yakalayan ve özellşikle de derbilerde muazzam bir performans ortaya koyan Beşiktaş’ta taraftar Şenol Güneş’e çok güveniyor olsa da uzayan transferler sebebi ile yönetime karşı ciddi bir tepki var artık taraftarda. Beşiktaş Yerry Mina trnasferini bitirerek hem stoper sorununu çözmek hem de taraftarda oluşan bu tepki ve umutsuzluğu yok etmeyi planlıyor. Ama hemen belirtelim bu transfer çok da kolay bir transfer değil çünkü oyuncunun çok talibi var ve nakit sıkıntısı çeken Beşiktaş’a kapıyı biraz yüksekten açacaktır Yerry Mina.