BASKETBOLDA başkent EKİPLERİ AVRUPA’DA SAHNEYE ÇIKIYOR

Basketbol’ da başkent ekipleri Türk Telekom Basketbol Kulübü Ankara ULEB Avrupa Kupası A grubunda deplasmanda Sırbistan ekiplerinden Partizan NIS ile karşı karşıya gelecekler.

Bir diğer başkent ekibi OGM Ormanspor FIBA Kadınlar Avrupa Kupası mücadelesinde kendi sahsında Macaristan ekibi DVTK Miskolc ile karşı karşılaşacaklar. Aynı kupada mücadele eden Nesibe Aydın ise deplasman da Macaristan ‘ da NKA Universitas PEAC ‘  konuk olacaklar.

TÜRK TELEKOM’UN RAKİBİ PARTIZANNIS

Temsilcimiz Türk Telekom ULEB Avrupa Kupası A grubunda ilk karşılaşmasında Paris-Levallois ile karşı karşıya gelen temsilcimi ilk karşılaşmadan 73 – 65 galibiyet ile başlamışlardı. Zorlu karşılaşmada Alex Perez 18 sayı, Dorukhan Engindeniz 12 sayı, Octavius Ellis 12 sayı, Samet Geyik 10 sayı katkısı sağlamışlardır.

Türk Telekom ikinci karşılaşmasın da ise deplasmanda ilk maçını kazanan Partizan NIS ile karşı karşıya gelecekler.

OGM ORMANSPOR MACAR RAKİBİ DVTK MİSKOLC İLE KARŞI KARŞIYA GELİYOR

Temsilcimiz OGM Ormanspor FIBA Kadınlar Avrupa Kupası mücadelesinde kendi sahsında Macaristan ekibi DVTK Miskolc ile karşı karşılaşacaklar.  OGM Ormanspor F Grubun da iki karşılaşmasını da kazanan temsilcimiz diğer karşılaşmalarda deplasman da Syktyvkar 74 – 76 galip gelmişlerdi. Grup da ki ikinci maçlarında ise kendi sahalarında NKE-Csata ekibini 70 -52 ‘lik skor ile mağlup etmişlerdi.

NKE-Csata karşılaşmasında en çok skor katkısı veren oyuncularımız ise Teaira Zyaire McCowan 19 sayı, Damla Gezgin 18 sayı, Danielle Marie Robinson 11 sayı kaydettiler.

Gruptaki ilk karşılaşma olan BK Nika Syktyvkar deplasmanın da ise en çok sayı kaydeden oyuncularımız Danielle Marie Robinson 26 sayı, Teaira Zyaire McCowan 17 sayı, Sevgi Uzun 12 sayı kaydetmişlerdir.

NESİBE AYDIN ÜÇTE ÜÇ İÇİN SAHADA OLACAKLAR

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası mücadelesinde Nesibe Aydın üçüncü karşılaşmasına çıkacak olan takım ilk iki karşılaşmasından da galip olarak ayrılmışlardır.

İki karşılaşmada da toplamda 163 sayı kaydeden Nesibe Aydın 121 sayı gördüler.

Temsilcimiz grubunda ki diğer iki karşılaşmaları ilk önce kendi sahasında Kayseri BB ile karşı karşıya geldikleri mücadeleden 84 – 57 galip ayrılmışlardı. Bu karşılaşmada en çok sayı katkısı veren oyuncuları Harika Gözde Eldaş 17 sayı, Kamilė Nacickaitė 16 sayı, Alaina Denise Coates 16 sayı, Katsiaryna Andrejeŭna Snytsina 15 sayı katkısı sağladılar.

Grubun da ki ikinci karşılaşmada ise deplasmanda İsrail ekibi Neve David Ramla ile karşı karşıya gelen temsilcimiz sahadan 79 – 64 galip gelerek ayrılmışlardı. Bu zorlu karşılaşmada ise takıma en çok sayı katkısı veren oyuncular Jessica Lauren Thomas 19 syaı, Alaina Denise Coates 18 sayı, Katsiaryna Andrejeŭna Snytsina 16 sayı, Harika Gözde Eldaş 11 sayı, Gülşah Duman 6 sayı katkısı sağladılar.

Temsilcimiz Nesibe Aydın D Grubunda üçüncü maçında ise Macaristan deplasmanın da NKA Universitas PEAC konuk olacak ekibimiz üçte üç için sahada olacaklar.