Basketbol Kadınlar’da Ankara Ekipleri Geçit Vermedi

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda mücadele eden Ankara ekipleri bu hafta oynadığı maçlarda rakiplerine geçit vermedi. OGM Ormanspor ile Nesibe Aydın, ikinci müsabakalarında da galip gelerek taraftarlarını mutlu etti.

Türkiye temsilcileri, ilk hafta gerçekleştirdiği karşılaşmalarda da rakiplerini yenerek zafer sevinci yaşamışlardı. İşte Başkent ekiplerinin Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda verdiği mücadeleye dair merak edilen ayrıntılar…

OGM Ormanspor ve Nesibe Aydın Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda gerçekleştirdiği karşılaşmalardan galip olarak ayrıldı. Macar takımı ile karşı karşıya kalan OGM Ormanspor 70 – 52 skor ile üstünlük elde ederken, Nesibe Aydın İsrail ekibi Neve David Ramla sahada mücadele etti.

Skor Nesibe Aydın 79 – 64 Neve David ramla. Avrupa Kupası’nın ikinci haftasında da zafer sevinci yaşayan Ankara takımları, fire vermedi. Bu durum Türk sporseverler tarafından da coşku ile karşılandı.

OGM Ormanspor Ludviko FCSM Csata’ya Fark Attı

Başkent ekiplerinden OGM Ormanspor, Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası kapsamında düzenlenen ikinci hafta maçlarında Ludviko FCSM Csata ile sahada karşı karşıya geldi. Türkiye temsilcisi, Macaristan ekibini çift haneli fark ile yenerek galibiyeti elde etti. Maç sonucu OGM Ormanspor 70 – 52 Ludviko FCSM Csata.

OGM Ormanspor, ikinci müsabakada da rakibine geçit vermedi. Ankara kulübü, ilk hafta oynadığı maçta Rusya’nın Nika Sktyvkar ekibini de mağlup etmişti. 76 – 74 biten mücadelede OGM Ormanspor Rusya deplasmanından zafer ile ülkemize döndü.

Nesibe Aydın’dan Üst Üste Galibiyet

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda yarışan bir diğer temsilcimiz de Nesibe Aydın oldu. D grubu 2. hafta maçları kapsamında Neve David Ramla kozlarını paylaşan sporcularımız, 79 – 64 skor ile galip geldi. İsrail ekibini kendi sahasında mağlup etmek Nesibe Aydın taraftarlarını da memnun etti.

Nesibe Aydın, ilk hafta maçları kapsamında Bellona Kayseri Basketbol’u kendi evinde konuk etmişti. İki Türk ekibinin mücadelesinde kazanan taraf Başkent takımı oldu. Maç sonucu Nesibe Aydın 84 – 57 Bellona Kayseri Basketbol. Taraftarlar, yaşanan bu galibiyet serisinin devam etmesini istiyor.