Ankaragücü Yasağa Bağlı Transfer Yapacak

Geçen sezon veda ettiği Süper Lig’e geri dönebilmek adına iyi bir mücadele veren ve ciddi de bir aşama kaydeden Ankaragücü’nde Teknik Direktör Mustafa Dalcı, katıldığı televizyon programında takıma, gündeme ve transfer sürecine dair açıklamalarda bulundu.

Ankaragücü'nde Güvenilir Kadro

Ankaragücü’nde Güvenilir Kadro

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Süper Lig’e dönebilmek adına bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça iyi bir mücadele veren Ankaragücü’nde tartışmalı teknik direktör Mustafa Dalcı, TRTSPOR ekranına konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

Sezon başında kurulan kadronun kendisi, Emre Yıldız ve yöneticiler tarafından uyumlu bir çalışmayla kurulduğunu dile getiren Dalcı, bu kadronun kendisi için oldukça yeterli olduğunu ve zaten kadroyu bu nedenle kendisinin kurduğunu belirtti.

İnandığı oyuncularla yola çıktığını ifade ederek takımını onurlandıran Ankaragücü Teknik Direktörü, oyuncularıyla ara transfer dönemi başlamadan önce görüşme yaptığını ve takıma kimsenin gelmesini istemediği gibi kimsenin de takımdan ayrılmasını istemediğini söylediğini açıkladı.

Oyuncu kadrosundan ve kalitesinden oldukça memnun olduğunu belirten Dalcı, sezonun ilk yarısında bazı fırsatları kaçırdıklarını hatırlattı ve hedefledikleri puandan 3-4 puan geride kaldıklarını dile getirdi. Bu 3-4 puanlık eksikliği ikinci devrede telafi etmek için çabaladıklarını ve ikinci devrede oynadıkları 3 maçtan da galip ayrılarak ilk adımı attıklarını aktaran Mustafa Dalcı, transferlerle alakalı da önemli açıklamalarda bulundu.

Ankaragücü'nün Golcüye İhtiyacı Var

Ankaragücü’nün Golcüye İhtiyacı Var

Takımın transfer yasağının hâlâ devam ettiğini hatırlatan Ankaragücü’nün teknik direktörü, bu yasağın kaldırılması halinde golcü bir oyuncu alabileceklerini açıkladı. Takımdan ayrılan Nadir Çiftçi’nin yerine bir oyuncu almanın iyi olabileceğini ifade eden Dalcı, bu transfer gerçekleşmezse de sorun yaşamayacaklarına inandığını belirtti.

Hatırlanacağı üzere Nadir Çiftçi, Ankaragücü taraftarının kendisini beğenmemesi ve bu nedenle protesto ederek baskı yapması nedeniyle Ankaragücü’nden ayrılmak istemiş ve sözleşmesi karşılıklı anlaşmayla feshedilmişti.

Nadir’den sonra yedek kulübesine ekleyecek bir oyuncuyu bulamayan Ankaragücü’nde Eren Derdiyok’un da eski formundan uzaklaşmasıyla birlikte sıkıntılar yaşanmaya başlanmış ancak savunmacı oyuncuların attığı gollerle maçtan galip ayrılmak mümkün olmuştu.

Futbolda transfere dair isteğin bitmeyeceğini ve 10 puan ileride de olsalar 10 puan geride de olsalar transferi her takımın isteyeceğini savunan Mustafa Dalcı, transfer yasağı açılmazsa da alternatif planlarının olduğunu belirtti.

Ankara’daki kötü hava şartları nedeniyle aslında planlamadıkları bir biçimde Antalya’da kamp yapmaya geldiklerini aktaran Dalcı, sağlıklı bir ortamda çift antrenman yapılarak geçen kampın takım adına da oldukça iyi etki yarattığını ifade etti.

Yönetimin transfer çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Ankaragücü Teknik Direktörü, yasağın kalkması durumunda hedeflenen golcü oyuncunun Eren Derdiyok’u destekleyebilecek, rekabeti arttırabilecek veya kenardan oyuna sokulduğunda gol katkısını direkt olarak sağlayabilecek bir oyuncu yapısında olacağını duyurdu.

Ankaragücü, benzer sıkıntıları geçmiş transfer dönemlerinde de yaşamış ve birçok transfer döneminde yasağı son anda kaldırarak hamleler yapmıştı.