Ankaragücü Trabzon’da Çarpıldı

2022 23 futbol sezonunda Süper Lig’e dönen ancak ortaya koyduğu performansla hayal kırıklığı yaratarak düşme hattında yer alan Ankaragücü, Trabzonspor’a 2 – 0 mağlup oldu.

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Trabzon’da Trabzonspor karşısına çıkan Ankaragücü’nün maçı saat 20.00’da Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde oynandı. Maçın hakemi Erkan Özdamar’dı ve yardımcı hakemler de İbrahim Çağşlar Uyarcan ve İbrahim Bozbey’di. Maçın dördüncü hakemi Kutluhan bilgiç olurken VAR’da ise Özgür Yankaya yer aldı.

Kırmızı Kartlar Maça Damga Vurdu

Trabzonspor takımı sahaya kalede Uğurcan Çakır, Marc Bartra, Hüseyin Türkmen, Umut Bozok, Marek Hamsik, Eren Elmalı, Jens Larsen, Enis Bardhi, M. Gomez Gonzales, Doğucan Haspolat, Arif Boşluk ile çıkarken konuk ekip Ankaragücü takımı ise kalede Gökhan Akkan, Arda Kızıldağ, Nihad Mujakic, S. Kitsiou, Atakan Rıdvan Çankaya, M. Hanousek, Taylan Antalyalı, Emre Kılınç, G. Zahid, A. Dokanovic, Ali Sowe ile çıktı.

Maç henüz başlamış, takımlar yeni yeni oyuna girmişlerdi ki 10. dakikada S. Kitsiou rakibine bir faul yaptı. Bu pozisyonda rakibinin bileğine basan S. Kitsiou‘ya hakem Erkan Özdamar direkt kırmızı kart gösterdi. Bu kart sonrasında Ankaragücü takımının teknik direktörü Tolunay Kafkas anlık çok sert bir tepki gösterinde bir kırmızı kart da ona çıktı ve henüz 11. dakikada Ankaragücü takımı sahada 10 kişi kalırken hocası da tribüne gönderildi.

Maçın hemen başlarında gelen bu kırmızı kartın ardından tamamen dağıldı Ankaragücü takımı ve maç Trabzonspor adına tek taraflı bir hale büründü. Rakip kaleyi abluka altına alan takım gol için yine de ilk yarının sonuna kadar beklemek zorunda kaldı. İlk yarının uzatma anlarında Umut Bozok sahneye çıktı ve skoru ev sahibi takım lehine 1 0’a getirdi. Hocası tribünde olan takım sahada 10 kişi olmanın verdiği fiziksel yorgunluğu da hissetmeye başlayınca çok rahat oynamaya başladı Trabzonspor ve 62. dakikada bir gol daha buldu. İlk golü atan Umut Bozok bu golde de başroldeydi.

Trabzonspor takımı rahat bir galibiyet almış olsa da yine de oynadığı oyun tatmin etmedi. 10 kişilik bir takıma karşı daha fazla pozisyon ve gol bekliyordu Trabzonspor taraftarı.

Ankaragücü

Ankaragücü İçin Tehlike Devam Ediyor

Sezona Mustafa Dalcı ile başlayan, kötü gidiş sonrası hoca değişikliğine gitmiş ve Ömer Erdoğan’ı takımın başına getirmişti. Ömer Erdoğan ile biraz kıpırdanma olsa da kötü gidiş düzelmedi ve iki taraf karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı. Takımın bu sezonki üçüncü teknik adamı olarak takımın başına geçen Tolunay Kafkas ile takım toparlandı ve aldığı puanlarla düşme hattından kurtuldu ancak tehlike tam olarak geçmiş değil Ankaragücü takımı için. 35 puana sahip olan takım düşme hattının 7 puan üzerinde olsa da hala geride oynanması gereken 15 puanlık maç var.