Ankaragücü İkinci Yarıya Konyaspor Maçı ile Başlıyor

 

Ankara’nın köklü futbol takımı olan Ankaragücü ligin ikinci yarısına hazırlıklarını sürdürmekte ve ara dönemde Ankaragücü takımı kamp dönemini verimli bir şekilde geçirdi. Ligin ikinci yarısında ilk maçını 17 Ocak günü Konyaspor ile yapacak olan Ankaragücü Konyaspor maçından galibiyet ile ayrılmayı hedefliyor. Ligin ilk yarısı istediği gibi bir ilk sezon geçiremeyen Ankaragücü futbolcuları ve Ankaragücü yönetimi ikinci yarının istedikleri sonuçları alacakları bir sezon olacağını umut ediyorlar.

Transfer Yasağının Kalkmasını Bekliyoruz

Ankaragücü’nün transfer yasağı bulunmakta ve kadrolarına yeni oyuncular ekleyememektedir. Ankaragücü Başkanı Fatih Mert transfer yasağının kendilerini olumsuz etkilese de futbolcuların ve teknik adamların transfer olmama durumuna göre kendilerini hazırladıklarını ve oyun planlarını ona göre kurduklarını söyledi.

Fatih Mert Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan ile sözleşme imzalamadan transfer yasağı ile ilgili açık konuştuğunu, Mustafa Kaplan’a transfer yasağının kalkmama durumunu göz önüne alarak takımın başına geçmesini söylediğini belirtti. Mustafa Kaplan da bunun üzerine bu durumu bilerek ve kabullenerek takımın başına gelmek istediğini ve transfer yasağına rağmen Ankaragücü’nü ligde hak ettiği yere taşıyacağını açıklamış.

Fatih Mert transfer yasağı kalktığında transfer planlarının olduğunu ve farklı mevkilere futbolcu transfer etmeyi düşündüklerini de ekledi. Ayrıca Fatih Mert Teknik Direktör Mustafa Kaplan’ın mevkide transfer düşündüğünü ama Ankaragücü’nün yönetim olarak 8-10 futbolcu transferi yapmayı düşündüğünü ve bir an önce transfer yasağının kalkmasını beklediklerini de söyledi.