Ankaragücü – Gençlerbirliği Maçına Atanan Hakem Çok Konuşulacak

TFF 1.Lig’de heyecan devam ediyor. Dördüncü hafta maçları büyük bir heyecanla bekleniyor. Bu haftanın dikkat çeken maçlarından birisi de Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasında oynanacak. İki Ankara takımının mücadelesini kimin kazanacağı merak konusu!

Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasındaki rekabet uzun bir geçmişe dayanıyor. İki takım arasında oynanan maçlarda gerilim her zaman en üst seviyede oldu. Ancak, TFF 1.Lig’in dördüncü haftasında oynanacak olan mücadele farklı bir gelişme ile gündeme geldi. Bu maç için yapılan hakem ataması çok konuşulacak.

MHK’dan İlginç Atama

Başkent derbisini Burak Pakkan yönetecek. Bu atamada herhangi bir sorun yok! Ancak, maçın dördüncü hakemi olarak Burak Pakkan’ın eşi Gamze Durmuş Pakkan atandı. Bu karar ile beraber Türk futbol tarihinde bir ilk gerçekleşti. İlk defa bir maçı karı koca beraber yönetecek.

Serdar Tatlı başkanlığında ilginç işlere imza atan MHK; ezber bozan bu atama ile futbol dünyasında bazı şeyleri değiştirmeye hazırlanıyor. Kadın hakemlere görev vermeyi isteyen MHK’nın Gamze Durmuş Pakkan’ı eşinin başhakem olduğu maça ataması bu yolda atılmış önemli bir adım olarak gözüküyor.

Gamze Pakkan; bilhassa yedek kulübeleri ile teknik direktörlerin bulunduğu kısımdan sorumlu olacak. Bu noktada, yapılan kural dışı hareketlere ceza kesecek. MHK; bu konuda son derece duyarlı! Dördüncü hakemlerin maç içerisinde daha çok sorumluluk almasını istiyor. Onlara verilen görevleri kademeli olarak arttırmayı planlıyor. Sonuç olarak, hem Ankaragücü hem de Gençlerbirliği teknik direktörlerini oldukça zor bir 90 dakika beklediğini söyleyebiliriz.

Gamze Durmuş Pakkan Kimdir?

Burak Pakkan ile Gamze Durmuş Pakkan; geçtiğimiz Haziran ayında dünya evine girdiler. Pakkan; FIFA kokartı taşıyan kadın hakemlerden birisi! Bunun yanı sıra, bilhassa Bal Ligi’nde göstermiş olduğu başarılı performansla dikkatleri üzerine çekmişti.

Serdar Tatlı; 2021 – 2022 sezonuyla beraber kadın hakemlere daha çok maçta yer vermeyi düşünüyor. Uluslararası seviyede de maç yöneten Pakkan; geleceğin en önemli hakemleri arasında gösteriliyor.

Burak Pakkan ile Gamze Durmuş Pakkan; bir maçı beraber yöneten ilk evli çift olarak önemli bir başarıya imza atmaya hazırlanıyorlar.