Ankaragücü Ait Olduğu Yere Döndü

Spor Toto 1. Lig’in zirvesinde yer alan Başkent Ankaramızın temsilcisi MKE Ankaragücü, Yılport Samsunspor karşısında istediğini aldı ve şampiyon oldu!

Teknik direktör Mustafa Dalcı önderliğindeki MKE Ankaragücü takımımız için Spor Toto 1. Lig 35’inci haftada oynayacağı maç çok büyük önem arz ediyordu. Sarı lacivertli ekibimizin bu haftadaki rakibi Yılport Samsunspor idi.

Yılport Samsunspor’dan 1 puan alması halinde bile şampiyon olacağını ve kulübün asıl ait olduğu yer olan Spor Toto Süper Lig’e çıkılacağını bilen teknik direktör Mustafa Dalcı ve öğrencileri, üzerlerine düşen vazifeyi yaptılar.

0 – 0 biten 90 dakikanın sonunda Yılport Samsunspor karşısında gelen 1 puan, MKE Ankaragücü’nü 1 yıl sonra Spor Toto Süper Lig’e taşıdı.

Mustafa Dalcı Pragmatik Bir Oyun Tercih Etti

Teknik direktör Mustafa Dalcı önderliğindeki takımımız, Yılport Samsunspor karşısına Ankara Eryaman Stadyumu’nda ne istediğini bilerek çıktı.

Hafta içinde yapılan bütün çalışmalarda oyuncularını doğru oyuna motive etmek isteyen Mustafa Dalcı, önce savunma güvenliğini alıp sonrasında gol aramayı düstur edindi.

Bu anlayışla maçın ilk 25 dakikası oldukça dengeli şekilde geçti. Yılport Samsunspor kalesine ilk tehlikeli atağımız ise dakikalar 26’yı gösterirken gerçekleşti.

Karadeniz temsilcisinin kalesine Owusu ile etkili giden MKE Ankaragücü, Owusu’nun pasında Aatıf’ı topla buluşturdu. Ceza sahasında kaleye yakın noktada topla buluşan Aatıf, eğer topa düzgün vurabilse takımımız 1 – 0 öne geçebilirdi.

Bu pozisyonun iki dakika sonrasında bu kez gol fırsatı yaratan Yılport Samsunspor oldu. Ceza alanımıza Cihan Karaman’ın taşıdığı topla giren konuk ekip, Cihan’ın yaptığı vuruşta çerçeveyi buldu. Buna karşın kalesini korumak için hazır bekleyen Bahadır Han Güngördü topu kontrol etmeyi başardı.

Yılport Samsunspor’un etkinliği arttırdığı bu bölümde bu kez Savicevic, takımı lehine tehlike yaratan isim olsa da oyuncu çerçeveyi bulamadı.

Teknik direktör Mustafa Dalcı’nın maç öncesi planlarında olduğu gibi çoğunlukla güvenli bir oyun tercih eden MKE Ankaragücü, ilk yarıdan istediğini aldı.

Şampiyonluk için sarı lacivertli ekibimizin önünde yalnızca bir 45 dakikalık bölüm kalmıştı.

Ankaragücü Ait Olduğu Yerde

İkinci yarıda da özellikle savunmada kapıları kapamak amacıyla sahaya çıkan MKE Ankaragücü, dakikalar 55’i gösterirken ise gol atmaya da yaklaştı.

Ariyibi’nin yakaladığı pozisyonda yaptığı vuruş ağlara giderken tribünlerdeki sarı lacivertli taraftarların bir bölümü ayaklanmıştı. Buna karşın son anda araya giren Yılport Samsunsporlu Yunus Emre Çift, çok kritik bir kafa müdahalesiyle topun yolunu keserek hevesleri kursakta bıraktı.

Bu pozisyonun ardından 67’de bir kez daha gole yaklaşan teknik direktör Mustafa Dalcı’nın öğrencileri, serbest vuruş organizasyonu yaptılar.

Erdem Özgenç’in kullandığı duran topta iyi pozisyon alan Hasan Kılıç, son vuruşu kötü yapınca top dışarıya çıktı ve bir fırsat daha kaçtı.

Karşılaşmanın son bölümünde Tallo’nun karşı karşıya pozisyonunda iyi yer tutan file bekçimiz Bahadır Han Güngördü, bugün bu kaleye gol atamazsınız mesajını verdi.

90 dakikanın son düdüğüyle MKE Ankaragücü, ait olduğu Spor Toto Süper Lig’e döndü!

Tebrikler İmalat-ı Harbiye!

Tebrikler Ankaragücü!