Ankara’da Milletler Ligi Heyecanı Yaşanacak

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı; başarılarına 2022 yılında da devam ediyor. Filenin Sultanları; Mayıs ayından bu yana Milletler Ligi’nde mücadele ediyor. Takımımız; normal sezonu fena olmayan bir yerde bitirdi. Bu sayede, çeyrek finalde yer alma hakkını kazandı.

2022 Milletler Ligi final etabı; bizler adına ayrı bir önem taşıyor. Çünkü, Ankara; Milletler Ligi finallerine ev sahipliği yapacak. Gelin, hem maç programına hem de takımımızın son durumuna yakından bakalım!

Maçlar 13 Temmuz 2022’de Başlayacak

Milletler Ligi; çeyrek final, yarı final ve final heyecanı 13 Temmuz 2022 Çarşamba günü oynanacak maçlarla başlayacak. Günün ilk mücadelesinde Brezilya ile Japonya karşı karşıya gelecek. Mücadelenin başlama saati 15.00! Günün ikinci ve son maçında ABD ile Sırbistan karşılaşacaklar. Söz konusu maçın başlama saati de 18.30!

Filenin Sultanları; 14 Temmuz 2022 Perşembe günü sahneye çıkıyor. Günün ilk maçında İtalya ile Çin karşılaşacak. Bu mücadele saat 15.00’te başlayacak. Çeyrek finalin son maçı ise saat 18.30’da başlayacak. Türkiye; Tayland’ı kendi saha ve seyircisi önünde yenmeye çalışacak.

Yarı Final Maçları 16 Temmuz’da!

16 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 15.00’te ilk yarı final mücadelesi oynanacak. Brezilya – Japonya maçının galibi ile ABD – Sırbistan maçının galibi kozlarını paylaşacak. Yarı finalin ikinci maçı ise saat 18.30’da başlayacak. Türkiye – Tayland maçının galibi ile İtalya – Çin maçının galibi karşı karşıya gelecek.

Final ve Üçüncülük Maçı 17 Temmuz Günü Oynanacak

17 Temmuz 2022 Pazar günü final ve üçüncülük maçları oynanacak. Yarı finalin kaybedenleri üçüncü olmak adına saat 15.00’te kozlarını paylaşacak. Voleybol final maçının başlama saati ise 18.30! Sonuç olarak, neredeyse 1.5 aydır devam eden bu organizasyonun galipleri Ankara’da belli olacak.

Türkiye’nin Kadrosu Açıklandı

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 13-17 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Milletler Ligi finallerinde mücadele edecek 14 kişilik kadrosu açıklandı.

  • Pasör: Cansu Özbay – Elif Şahin 
  • Pasör Çaprazı: Meryem Boz – Ebrar Karakurt
  • Smaçör: İlkin Aydın – Tuğba Şenoğlu – Hande Baladın – Saliha Şahin- Meliha İsmailoğlu
  • Orta Oyuncu: Zehra Güneş – Eda Erdem Dündar – Beyza Arıcı
  • Libero: Ayça Aykaç – Simge Şebnem Aköz

Filenin Sultanları; bilhassa Zehra Güneş ve Ebrar Karakurt ikilisine güveniyor. 1.95 boyundaki Karakurt; Milletler Ligi’ne istediği gibi başlayamadı. Ancak, bilhassa Japonya ve ABD maçlarında ortaya koyduğu oyun ile göz doldurdu. Zehra Güneş; turnuvanın başından bu yana harika bir performans sergiliyor. 1.94 boyundaki orta oyuncu; blokları ve hücumları ile rakiplerin korkulu rüyası olmaya devam ediyor.

Eda Erdem Dündar; tıpkı Ebrar Karakurt gibi kötü başladığı Milletler Ligi’nde son iki maçta fena olmayan bir performans ortaya koydu. Akdeniz Oyunları’nda takımın yıldızı olan İlkin Aydın da bu turnuvada güzel işler yapacak gibi duruyor.