Ankara Belediyesi’nden Haltere Gelen Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, spora ve sporculara destek vermeye hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Halter Federasyonu’nun faaliyet programlarında yer alan ve 31 kursiyere sahip olan 3. Kademe Kıdemli Antrenörlük Kursu için Atatürk Spor Salonu’nu tahsis etti.

Ankara’da yer alan Atatürk Spor Salonu’nda 8-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen ve yeni tip korona virüs (covid-19) nedeni ile alınan tedbirler ile birlikte düzenlenen Uygulamaları Eğitim Teknik Dersleri ’ne Halter Federasyonu yetkililerinin yanı sıra antrenörlük kariyerinde ilerlemek isteyen kursiyerler katıldı.

Mansur Yavaş’tan Spora ve Sporcuya Destek

Atatürk Spor Salonu’nu kendilerine tahsis eden Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür eden Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Halter Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu 3. Kademe Kıdemli Antrenörlük kursunda olduklarını, Halter Antrenörlüğünde 5 kademe olduğunu ve 2. Kademe antrenör olan ve 3. Kademeye yükselmek isteyen 30’dan fazla sporcunun düzenlenen kursa katıldığını belirtti. Antrenörlerin yetişmesi ve donanımlı olmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceklerini belirten Spor Organizasyon Şube Müdürü Mustafa Artunç ise Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş’ın öncülüğünde Türk sporuna katkıların devam edeceklerini dile getirdi.

Kariyerinde olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan eski milli halterci Halil Mutlu ise, Halter Antrenörlüğü kariyerinde ilerlemek isteyen sporcuları ziyaret ettiğini ve tecrübelerini kendilerini anlattığını söyledi. Atatürk Spor Salonu’nu halterci sporculara tahsis eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür etti.

Ankara Antrenörlük Kursu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, spora ve sporculara destek vermeye devam ediyor. Başkan Yavaş, Halter Federasyonu’nun düzenlediği Kıdemli Antrenörlük Yetiştirme Kursu için Atatürk Spor Salonu’nu tahsis etti.

Halter antrenörlüğü kariyerini yükseltmek için Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen kursa karılan antrenörler ise düşüncelerini dile getirdi.

Bursa Bölge Antrenörü Sunay Bulut hocaların kursiyerler ile yakından ilgilendiğini ve çok faydalı bir kurs olduğunu söyledi. Ayşegül Çoban ise kursta uygulamalı eğitimlerin çok faydalı olduğunu, hocaların kendilerine çok yardımcı olduğunu dile getirdi.

Atatürk Spor Salonu’nu kendilerine tahsis eden Mansur Yavaş’a ise teşekkür etti. Sibel İlgün ise Rize’den bu kurs için Ankara’ya geldiğini ve bu kurs için Mansur Yavaş’a teşekkür ettiğini söyledi.

One comment

  1. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu gibi harika Haltecilere sahiptik ama gerisi gelmedi. Güreş ve Halter bizim en başarılı sporlarımızdı. Daha fazla yatırım yapmamız şart.

Comments are closed.