2021 YILINDA ANKARA EKİPLERİ NASIL NELER YAPTI

2021 yılında TFF 1. Lig ekiplerinden olan başkent takımları MKE Ankaragücü sezonun ilk yarısını 36 puan ile 2. Sırada tamamlarken, bir başka başkent ekibi Gençlerbirliği ise 26 puan ‘da 9. Sırada yer aldılar.

Düşme hattında yer alan son başkent ekibi Keçiörengücü ise 19 puan ile 16. Sırada 2021 yılını tamamladılar.

MKE ANKARAGÜCÜ SÜPER LİG’E ÇIKMAK İSTİYOR

Geçen sezon süper lig den düşen başkent ekibi MKE Ankaragücü bu sezon ise yeniden bir üst lige çıka bilmek için TFF 1. Lig’ de yarış içindeler.

Sezona çok iyi başlayan başkent ekibi MKE Ankaragücü lig de ilk 10 haftada mağlubiyet almayan takım lig de 2021 yılını 4 mağlubiyet ile tamamladılar.

Kaybettiği maçlara bakacak olursak hepsi de zirve yarışı içinde oldukları takımlara karşı mağlup olmaları zirvede ki yarışı da kızıştırmış oldu.

TFF 1. Lig’ de ilk yarının kapanışı yılın son maçını da bir başka başkent ekibi olan Keçiörengücü’ ne konuk olan MKE Ankaragücü sahadan 2 – 1 ‘Lik skor ile mağlup olarak ayrılarak 2021 yılını 3 puan ile kapattılar.

TÜRK FUTBOLUNUN EN KÖKLÜ TAKIMLARINDAN GENÇLERBİRLİĞİ

Kırmızı siyahlı başkent ekibi Gençlerbirliği’ de MKE Ankaragücü gibi geçen sezon süper lig den düşen takımlardan birisi oldu.

Bu sezon TFF 1. Lig’ de 2021 yılında sezonun ilk yarısında 26 puan toplaya bilen takım 9. Sırada tamamladı.

Başkent ekibi mal, açıdan da zor günler geçirdiği 2021 yılında kulüp hisselerinin bir kısmının da satılacağı elden çıkartılacağı da gündeme gelmişti.

Sezonun ilk yarısında kötü başladıkları ilk 4 haftada galibiyet alamdan geçmişlerdi. Sonrasında ise üst üste 5 karşılaşmanın 4’ ünden 3 puan alarak toparlanana kırmızı siyahlı başkent ekibi sonrasında da3 haftalık mağlubiyet serisine engel olmadı.

Ligin son haftalarına ise 6 haftada 4 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak ligin ilk yarısını orta sıralardan tamamlama başarısı göstererek yılı tamamladılar.

Kırmızı siyahlı takım Gençlerbirliği diğer iki başkent ekibi MKE Ankaragücü ve Keçiörengücüne 2 – 0’ lık skor ile mağlup olarak iki başkent ekibine den mağlup olmuştu.

ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ DÜŞME HATTINDAN ÇIKAMADI

TFF 1. Lig’ de yılı düşme hattında 19 puan ile tamamlayan başkent ekibi Ankara Keçiörengücü bu sezon ki performansları ile zirveden uzak kaldılar.

Sezona teknik direktör İlker Püren ile başlayan başkent ekibinde alınan kötü sonuçlar sonun da yollar ayrılarak takımın başına Taner Taşkın ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalayarak anlaşmışlardı.

Geçen sezonu 7. Sırada Play – Off ‘u 2 puan ile kaçıran takım bu sezon ile TFF 1. Lig’ de düşme hattında lig’ de kalma savası veriyorlar.

TFF 1. Ligde bu sezon ilk 8 haftada galibiyet alamayan başkent ekibi ilk galibiyetini 9. Haftada Adanaspor ‘a karşı 2 – 0 almışlardı.

Sonrasında da üst üste 5 maçlık mağlubiyet serisi içine giren Başkent ekibi skor olarak inişli çıkışlı bir sezon geçiren takım bu sezonu böyle devam ettirecek gibi görünüyor.