1905 AGS Anıtkabir Ziyareti

1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (1905 AGS) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Bayraktar ve tüm Yönetim Kurulu yeni sezon öncesinde Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’e saygılarını bildirdi.

Haziran Ayında Göreve Geldiler

Derneğin olağan seçimli genel kurulu 22 Haziran 2022 tarihinde ASO Meclis Salonu’nda yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirilmişti. Mevcut başkan Özgür Bayraktan seçime tek aday olarak girerek güven tazelemişti. Ayrıca bu genel kurulda derneği ismi de 1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (AGS) olarak değiştirilmişti. Seçimin ardından kurullar şu şekilde oluşturuldu;

BAŞKAN YARDIMCILARI: A. FARUK ÜNLÜSOY, ERDİ BOYRAZ, PINAR PEKBAŞ, SENEM YILMAZEL, Ö. ERKAN ASLAN

GENEL SEKRETER: EVREN İPEK

GENEL SEKRETER YARDIMCISI: İ. FIRAT ÇEVİK

SAYMAN: MELİH AYDIN

SAYMAN YARDIMCISI: MEHMET EBTER

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ: A. FARUK ÜNLÜSOY, EVREN İPEK, ERDİ BOYRAZ, PINAR PEKBAŞ, SENEM YILMAZEL, TOLGA GÜRSOY, DANIŞ KARAKAŞ, FATİH SÜLEYMAN DEMİRCAN, OKTAY BANLI, SEVİLAY KORKMAZ, SEVGİ ŞAHİN, ERKAN ASLAN, FİLİZ EROL, MELİH AYDIN, MEHMET EBTER

1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği, Galatasaray Spor Kulübü’nün tüzüğünde de yer aslan ve kulüp tarafından akredite edilen iki dernekten birisi konumunda. 1905 AGS, Galatasaray’ın bir futbol kulübü değil de bir spor kulübü olduğunun farkındalığı ile futbol, basketbol, voleybol gibi ülkemizde çok sevilip izlenen branşlar yanında kulüp bünyesinde yer alan diğer branşlara da her zaman destek vermeyi şiar edinmiş bir oluşum olarak kendini tanımlayan 1905 AGS, ayrıca Ankara’da iş ve spor dünyasını bir araya getiren pek çok etkinliğe imza atmaktadır.

1905 AGS

1905 AGS Başkanından Anı Defterine Not

1905 Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (AGS)Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Bayraktar, Anıtkabir anı defterine şu satırları yazdı;

1905 AGS Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları olarak 18.yılımızda bir kez daha ilkelerinize bağlılığımızı göstermek için huzurunuzda olmaktan büyük onur duymaktayız.

1905 AGS Ailesi olarak fikrinizi ve ilkelerinizi özümseyerek, bize armağan ettiğiniz bu güzel vatana canımız pahasına sahip çıkacağımıza ant içeriz. Bu vesile ile zatıalinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Açtığın yolda, gösterdiğin hedeflere durmaksızın, yorulmaksızın ilerleme kararındayız. Türkiye Cumhuriyeti savaş meydanlarında sergilenen kahramanlıklarla, ecdadımızın gösterdiği fedakârlık ve mücadele azmi ile kurulmuştur. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yıl dönümüne yaklaştığımız bu günlerde şüheda kanlarıyla sulanmış bu kutsal emanete sahip çıkmak; bizim en büyük sorumluluğumuzdur.

Sonsuza kadar ay yıldızlı al bayrağımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Sizi minnet ve özlemle anıyoruz”

Derneğe üye olmak isteyen Galatasaraylıların yazılı başvuruda bulunmaları ve başvurularının yönetim kurulunca değerlendirilip olumlu bulunmasının ardından ise üyelik aidatını yatırmaları gerekmektedir. Dernek merkezi Atatürk Bulvarı No: 193 Kat 3 Kavaklıdere / Ankara adresinde konumlanmıştır.